kysymys

tälläinen perinteinen kysymys:
sattuuko tatuoinnin ottaminen?
olen päättänyt ottaa olkapäähän tribaalin tai sellasen.. ja siinä on vielä jonkin verran väritettävää..
5405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Perinteinen vastaus Juu ja Ei.
Hyvä kun olet päättänyt tai silleen....

Äänestä

se on varsin yksilöllistä....mull on 3 tatskaa ja mikään niist ei sattunu....

Äänestä

Tatuoinnin ottaminen ei itselläni sattunut lainkaan, pikemmin nauratti.. kutitti!!!

Itselläni tribal-kuviona lohikäärme...

Äänestä
  • niin mullaki :) se rippuu aiva paikasta mitä lähempänä luuta sitä kipeempää ottaa!

    Äänestä

kuten jo aiemmin eräälle kirjoitin, ei satu sitten yhtään. luun kohdalla ehkä vähän vihlaisee, mutta muuten ei tunnu missään.
hassulta tuntuu ja nipistäminen sattuu enemmän kuin tatuointi.
ei siis pelkoa.
itse jännitin todella paljon, pelkään neuloja ja kaikkea, mutta yllätys olikin kun ei tuntunut missään =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


djmemmu kirjoitti:

tälläinen perinteinen kysymys:
sattuuko tatuoinnin ottaminen?
olen päättänyt ottaa olkapäähän tribaalin tai sellasen.. ja siinä on vielä jonkin verran väritettävää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu