Miksi ihminen lähettää viestin ja sitten sen profiili heti katoaa täältä. Eikö se ole hiukan outoa touhua, vaikka se olisi juuri siinä välissä löytänyt jonkun.
Mikä ero sillä on, kun toisinaan saa tiedotuksen, että henkilö on poistanut profiilinsa, mutta välillä vain se profiili katoaa noin vain ja antaa ilmoituksen "Ei hakutuloksia".
Mikä ero sillä on, kun toisinaan saa tiedotuksen, että henkilö on poistanut profiilinsa, mutta välillä vain se profiili katoaa noin vain ja antaa ilmoituksen "Ei hakutuloksia".
Vastaukset 5
Vanhimmat
kerron,että profiilin saa piilotettua välillä,jos haluaa.Kun sitä sitten vaikka nimimerkki haulla,voit saada vastauksen ei hakutuloksia.Kaveri voi katos olla varattu,niin pakko piilottaa profiili välillä.Munkin nykyinen miesystävä teki tollasen tempun seurustelumme aikana.Oltiin oltu jo yhdessä kauan,aikoinaan tavattiin suomi 24 treffeissä.Poistettiin profiilit,,siis minä poistin mut mieheni olikin sen vain piilottanut.Kerran pahuttani laitoin nimimerkkihaulla ja kas,sieltä pätkähti hänen sama seuranhaku ilmoitus,mihin minä aikoinaan olin vastannut.Seuraavana päivänä etsin taas hänen nimimerkkiään ja vastaus oli,,ei hakutuloksia.Tätä juupas,jaapas leikkiä jatkui tovin,kunnes nostin kissan pöydälle ja selvitettiin asia.Erohan siinä tuli,tai tauko.Palattiin yhteen jonkin ajan kuluttua,kunnes sama toistui ja taas tuli taukoa.Silloin en enään surrut moisen perään,vaan jatkoin elämääni ja nautin sinkkuudestani,koska luulin että hän halusi erota.Muutaman kuukauden kuluttua häiskä soitti,kuin ei mitään olisi tapahtunut ja tuli luokseni.Emme asuneet yhdessä vielä silloin.Siitä lähtien olemme taineet pysyä yhdessä,en ainakaan muista,että olisi ollut muita katkoja.Nyt asumme yhdessä,mutta jotenkin välillä epäilyttää,koska mieheni viettää kaiken aikansa netissä.Jopa 6-7 tuntia illassa.
jos kaverisi roikkuu netissä noin kauan päivittän (tekemättä työta tietokoneella) miettisin jo menneen kokemuksella pari kertaa tarkemmin... Ehditteko mitään tehdä yhdessä muuten? Vai oletteko molemmat työttömiä? Työssä olevan vapaa-aika tolla kertomuksella kuluis kokonaan netissä, mitäs tekoa sillä kumppanilla enää? Siivooja kodinhoitajaksi ehkä...
Olen monesti miettinyt mitä oikeasti pitäisi ruveta tekemään? Mieheni ei tee töitö kotona koneella,työpaikallaan kuitenkin tekee.Olemme molemmat työssä,mutta minun työpäiväni jatkuu kotona siis koko illan,koska kaikki kotihommatkin on jonkun tehtävä siis.Yhdessä emme tee mitään,kuten sanoin aiemmassa viestissä emme koskaan käy misään.Olet oikeassa,että työssä käyvän vapaa-aika kuluu netissä kokonaan.Netti on siis hänelle tärkeämpää,kuin minä,,,ja kaikki muukin.Raivostuttavaa.Jos meille joskus ero tulee,niin olen päättänyt lopuksi sanoa hänelle,että toivottavasti et pilaa uutta suhdettasi koneella roikkumiseen,tai toivottavasti naisella on oma kone,niin voitte molemmat olla omilla koneillanne ja vaikka keskustella s-postin välityksellä.Ja kaikkea semmosta.Arggggggghhhh.
Ja poistaa typerän profiilinsa..
Miksi täältä saa lukea niin usein naisten kirjoittamia viestejä paskoista suhteista jossa he vain jostain syystä sinnittelevät? Jos mies on niin kusipää kun kirjoitetaan niin miksi sitä roikutaan siinä suhteessa? Eikö osata olla yksin? Itse ainakaan en alistuisi sellaiseen kohteluun jäädä jonkun piiaksi kun mies roikkuu netissä "treffittelemässä". Olisin mielummin yksin. Eikö olis kannattanu jättää juttu jo siihen kun mies ekaa kertaa jäi kiinni siitä ettei ollut poistanut profiiliaan netistä tai viimeistään sillon kun se tapahtui toistamiseen?! Vähän itse-kunnioitusta naiset!