Selitystä vailla oleva nuori mies. Mikä juttu tämä oikein on, kun naiset joista olen oikeasti kiinnostunut lopettavat suhteen kanssani, koska haluan kuulemani mukaan liian vakavaa heidän kanssaan? Mutta sitten taas tämä toinen ääripää naiset joista en ole kiinnostunut, ja käyttäydynkin sen mukaan, ovat hyvä ettei valmiita tekemään lapsia ja perustamaan perheen kanssani. Johtuuko tämä nyt sitten liian ahdistavasta yrittämisestä tj? Nuoret naiset laittakaahan kommenttia........
Liian vakavaa?
Jaajaj
4640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Johtuu täysin siitä miten itse käyttäydyt. Onko teillä lyhyt vaiko pitkä tutustumisvaihe, ennenkuin kutsut suhdetta seurusteluks? Miten nopeasti sanot rakastavas naista? Mua ainakin etoo miehet, jotka jo parin viikon tuntemisen jälkeen tahtoo seurustella ja toisen parin viikon jälkeen sanoo rakastavansa. Jos vielä kosivat parin kuukauden jälkeen, niin silloin viimeistään säikähdän, jos en jo ennen sitä. Suhteen alussa on kovin riskialtista puhua yhteisestä tulevaisuudesta, lapsista, häistä ja yhteenmuutosta... ainakin, jos deittailee mua.
Ehkä naiset viehtyvät miehiin, jotka eivät ole niin innokkaina kahlitsemassa heitä suhteen alussa. Itse olen tätä tyyppiä. Valitettavasti joskus tulkitsen väärin miehen pidättäväisyyden ja kyse on vain siitä, ettei hän oel kiinnostunut.
tuo nyt oli sinun mielipiteesi ja luonteesi mukainen toteamus. Ei voi sanoa että naiset, koska aloittajakin mainitsi olevan sellaisia, jotka haluavat edetä nopeammin. Itse kuulun myös niihin naisiin, jotka tylsistyy ja kiinnostus laimenee pitkävetoiseen suhteen käynnistelyyn ja olen nopeamman etenemisen kannattaja.
Enemmänkin olisi hyvä löytää suht samaa etenemisvauhtia edustava puoliso, koska sama pätee naisten lisäksi tietysti myös miehiin. Silloin kumpaakaan ei ahdista, eikä toisaalta tylsistytä suhteen etenemistahti. Jos etenemistahtitoiveet ovat paljon poikkeavat uudella parilla, niin tulevaisuus ei näytä ruusuiselta.
Aloittajalle sanoisin että et vain ole löytänyt kiinnostavaa naista, jonka etenemistahtitoiveet synkkaisivat sinun kanssa. Ei muuta kuin jatkat etsintää... lopulta löydät etsimäsi.
Aivan, meitä on moneen makuun ja kaikki olemme erilaisia. On turha yleistää. Esitin vain oman kantani. Ja sinä omasi. On vain hyvä, kun tulee erilaisia kantoja ilmi. Meille ei sitten ainakaan tule riitaa miehistä:).
Täällä nuori nainen, päivää. Ihan sama asia miesten kanssa. Toiset jäävät "roikkumaan" kannoillesi vaikkei heitä millään tavalla rohkaise näin tekemään. On tullut sitä miten haluaisi tulevaisuutta suunnitella ja olen vaimomateriaalia ym. Lapsistakin pitävät. Miehille tuo on arkaluontoisempi aihe, mutta yhtä lailla ilmaisevat kiinnostusta perhearvoilla.
Tuo oli vain oma havaintoni, ilmiössä on enempi kyse ihmisten omanarvon tunteesta. Jos sanoo suoraan ettei ole kiinnostunut niin luulisi siihen viimeisten toivon rippeiden karistuvan.