Kaikille työkkärin virkailijoille

jotka eivät osoita työttömälle palkattua töitä, siten että työtön sen myös saa, tulisi rangaista siten että virkailija menettää omaisuutensa valtiolle ja saa kenkää itse.
3204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miten aiotte järjestää meille potkut? poliitikot ovat puolellamme...

Äänestä

Työkkärin tantoille peruspalkka 400 euroa kuussa. Jokaisesta vähintään puoleksi vuodeksi työllistetystä (vähintään tes:n palkka ja työaika 38 tuntia viikossa) työttömästä saisi pienen provikan. Provikkaa ei saa jos ohjaa työttömän huuhaapajalle tai muutaman sadan euron kuukausipalkkaiseen työllistämistukipaikkaan, vaan provikkaa saa vain Oikeasta Työllistämisestä. Huuhaatoimenpiteet ei kasvata ostovoimaa, ei kerrytä eläkettä eikä nosta tätä maata lamasta vaan ajaa sen entistä syvemmälle paskaan. Filatovi laittoi paskavuoren liikkeelle ja häipyi itse takavasemmalle. Niskalaukaus olisi tuollekin kantturalle liian lievä rangaistus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se aito Sorbus kirjoitti:

jotka eivät osoita työttömälle palkattua töitä, siten että työtön sen myös saa, tulisi rangaista siten että virkailija menettää omaisuutensa valtiolle ja saa kenkää itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu