kuinka monien naisten päät kääntyy busseissa kun katujen varsilla työskentelee kuumia raksaduunareita. Eikä moni muuttomieskään huonekaluja kantaessaan tiedä, että sieltä ikkunoista ja ovisilmistä katsoo aina vähintään yksi silmäpari! Ja kyllähän sitä toivoo, että jos huoltomies tulee käymään, hän olisi ihan tavallisen näköinen, ihanan likainen ja valmiina hoitamaan joka putken.
Raksaduunarit eivät arvaakaan...
11
878
Vastaukset
- hääääääääääää
Olen toimisto työntekijä, fiini ja siisti. Miksei naiset syty siitä?
- suometar.
Meikäläisen ei tarvi ulkona työtään tekevien miesten perään kuolata tai jotain rasvasta huoltomiestä ootella. Enemmänkin nousee kiukku kun kattelee raksajätkiä jotka ei puhu suomen sanaakaan, että siinä menee taas työpaikat halvoille ulkomaanharakoille.
- Aaaahh....
...sitä hien hajua ja kuselle haisevia kalsareita, kun ei paskasilla käsillä viiti loppuun asti lorruutella..
Tekstistä olin lukevinaan pientä sarkasmin tapaista, aina se jaksaa huvittaa:)Kaikkien miesten puolesta kiitän tuostakin kommentista.Päivä on pelastettu!
- -lee
teru84 kirjoitti:
Tekstistä olin lukevinaan pientä sarkasmin tapaista, aina se jaksaa huvittaa:)Kaikkien miesten puolesta kiitän tuostakin kommentista.Päivä on pelastettu!
sarkasmia. Tykkään miehistä jotka osaavat miesten hommia, se jos mikä on seksikästä.
- 3+13
että kun haalarit päällä täräyttää firman pakulla vaikka grillin pihaan, niin muijat tuijottaa ihmeen pitkään ja toiset jopa hymyilee. et semmosta.
- ......
On se miehillä helppoa.. Ei tarvi pukeutumisesta eikä mistään huolehtia.
Riittää et vetasee paskaset haalarit päälle aamulla ja menee töihin parransänki leuassa ja hiukset sekasin ni varmasti naiset huomaa.. Ei väliä vaikka hiki haisis..Toista se on meillä naisilla.. :(
Kyllähän nuo raksamiehet vetää puoleensa. Exä oli raksaduunari. ;) ylläri!
- shjuuis
Ne työhousut! Missä on paljon taskuja... Ne sellaset... Nammm
- ahhah
miesten tahraiset ja RUSKEAT alushousut on jees.
- FrozenCorpse
Ei todellakaan käännä päätä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2155556SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784509Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.803258SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2412700Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1362480Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur1151797Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2441397Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49985Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall28908- 62906