24 - 1. kauden dvd boxissa näkyy subin mainoksia!!?

Hämmästynyt_24

Tuli tossa ostettua Citymarketista kaks kappaletta 24-dvd boxia. Nyt kun olen tota ykkös tuotantokautta kattonut, niin siinä taustalla rullaa jatkuvasti jotain palkkeja ja viivoja, jotka ovat n.10 % läpinäkyviä, eli eivät siis estä leffaa näkymästä, mutta näkyvät silti.

Oon pistäny noi palkit tähän asti ihan dvdn laadun piikkiin. MUTTA tänään kun katsoin oliskohan ollu 12. jaksoa niin ruudun poikki vieri; Sub -tv:n logo, packman (!) ja joku mainos (tuotteen hinta oli vain huimat 0,99 x !!) ja lisäksi ruudun keskivaiheilla välähteli ohjelmien tekstitystä.

SIIS MITÄ IHMETTÄ? Mitä ne on tolle boxille menny tekemään? Ainiin ja lisäksi aina välillä henkilöiden iho näkyy harmaana..


Pitää vielä kokeilla tietokoneella katsoa, jos dvd-soittimessa olisi jotain vikaa.. En kyllä ymmärrä, mistä dvd-soitin olisi tohon leffaan mainoksia heittäny..

Ei kellään olisi vastaavia subin piilomainonnasta?

2

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalle..moi

      Hyvä Maikkari! Nyt menee jo liian lujaa. homot..

    • joku1984

      ongelmia kuitenkin dvd:n ja tv: n välissä. Joskus televisio-ohjelma näkyy haaleana taustalla katsoessa dvd:tä johtuen huonoista scart-johdoista. Osta uusi scart, laita digiboxi kiinni (jos sellainen on) sen ajaksi kun dvd on päällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      132
      3144
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      223
      2981
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1936
    4. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      77
      1579
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      239
      1427
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      48
      1148
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1041
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      984
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      58
      968
    10. Onko Kuhmossa salapareja

      Eli varattuja joilla salasuhde tai suhteita
      Kuhmo
      11
      890
    Aihe