Hieman linkkejä....

Poliisi selvittää työttömien yms varaan rakennettua rahanteko koneen salaisuutta:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009112710675246_uu.shtml

Työttömyys kasvaa:

http://www.iltalehti.fi/talous/2009112710674671_ta.shtml

Kaalepeille huomista saunailtaa valmistaumsta varten:

http://images.google.fi/images?hl=fi&source=hp&q=saunakauhat&btnG=Etsi kuvia&gbv=2&aq=f&oq=

Näillä mennään vai mitä kaalepit?
3209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Missä menee sietokyvyn rajat?

    SatamaJätkä:
    ::) Jos mikä ei vääristä kilpailua niin tukityöllistäminen, sehän firma saa ilmaisia duunareita valtionavustuksella olihan sillä varppaajilla tulot 500000 e =3 miljoonaan markkaa tulot ilmasta rahaa se kannattaa jos mikä?? Siis sika kusetusta, onhan noita esimerkkejä vaikka kuinka paljon eräskin kansainvälinen avustus järjestö ei palkkaa muita kun tukityöllistteyjä repien miljoonien voitot maksamaatta veroja lainkaan. En edes voi kertoa, kuinka paljon ne miljoonat on mitä neet saa verotta voisin joutua kuseen. Ihmiset kyllä hämmätyisi senkin lafkan toimintaa jos tietäisivät sen oikean laidan miten siellä oikeesti kusetetaan, niin kyllä loppuisi lahjoitukset sinnekin.


    Sen voin kertoa että se lafka keräsi Myyrmannin pamaukseen rahaa katastrofi apuun mutta kuka niistäkin rahoista apua sai? Yksi juttu lisää keräshän ne Laupuankin pamaukseen apua okei, sai ne apua orvot aikuiseksi saakka, mutta sitten rahasto lopetettiin mielestäni rahat olisi pitännyt jakaa orpojen kesken eikä pistää mihin lie niitä rahoja jonne ihmiset ne oikeasti lahjottivat.. Voisi noita löytyä vaikka kuinka paljon väärinkäytöksiä mutta kuka niistä välittää? Ei kukaan täällä pienessä suomessa saa kusettaa niin paljon kuin haluaa, kenenkään viranomaisen siihen puuttumatta :o :o

    Viheraho:
    Suomi24:ssa ihmetellään:

    Ihmettelin ohjelman häviämistä Ylelle
    Kirjoittanut: palautetta menemään 25.2.2009 klo 12.33

    Tästä pääsee utelemaan asiaa:
    http://www.yle.fi/palaute/palaute.php
    http://ohjelmat.yle.fi/mot/palaute_vinkit

    Jännä on, että myös Suomi24:lta on poistunut linkkejä Arenaan Motin ohjelmaan, vaikka viesti olisikin jäljellä!

    Onkohan linkittäjä bannattu?

    Tämä alkaa olla vakavaa! Pitäikö MOTin tehdä tästäkin ohjelma?

    kuutamounelmat:
    Itse olen kuullut "yrittäjien " naureskelevan miten halpoja nämä harjoittelijat ja tukityöllistetyt ovat. Saadaan hyvä kate, kun palkkakulut ovat minimaaliset.

    Vaikka töissä olisi kaikki päin persettä ja valittaisit työvoimatoimistoon, niin samalle yrittäjälle annetaan edelleen harjottelijoita ja muita.
    Valituksilla ei ole mitään väliä.
    Ja olen ihmetellyt myös sitä toimintaa. Nämä puliveivarithan vaihtelevat firmansa nimeä kuin sukkiaan, mutta silti sama mies pyörii peräsimessä.
    Onko työvoimaviranomaiset niin tyhmiä että jos joku firma on laitettu
    banniin niin sama jätkä tulee uudella firmalla palkkaaman ihmisiä.

    Äänestä

  • En usko nettisensuuriin - miksi estäväisivät tiedonkulun tai mielipiteen ilmaisun. Eletäänhän kovien arvojen maassa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heh^hoh kirjoitti:

Poliisi selvittää työttömien yms varaan rakennettua rahanteko koneen salaisuutta:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009112710675246_uu.shtml

Työttömyys kasvaa:

http://www.iltalehti.fi/talous/2009112710674671_ta.shtml

Kaalepeille huomista saunailtaa valmistaumsta varten:

http://images.google.fi/images?hl=fi&source=hp&q=saunakauhat&btnG=Etsi kuvia&gbv=2&aq=f&oq=

Näillä mennään vai mitä kaalepit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu