Muistan joskus kauan sitten naisen kirjoittaman jutun täällä.. siinä heteronainen sanoi että häntä kiinnostaa vain tietynlainen mies, sellainen joka ulkoisesti miehekäs mutta aivoiltaan nainen ja tämän takia oli jo luopunu toivosta melkein, koska sanoi ettei sellaista miestä olekaan. Ei hän mitään "neitiä" sillä tarkoittanut vaan ääh no ymmärrätte varmaan itse ainakin luulen ymmärtäneeni millaista miestä hän tarkoitti. Kuinka yleinen tällainen kriteeri naisilla on ja onko tällaista miestä hakevilla naisilla millainen luonne itsellään, poikkeavatko he "normaalista" naisesta jotenkin?
Terv. mielestään miehekkään näköinen mies jolla mielestään naisen aivot
Terv. mielestään miehekkään näköinen mies jolla mielestään naisen aivot
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olisiko tämä nainen jotain näitä n.s. biseksuaaleja. Niissä on tosihyvän näköisiä naisa ja luonnekkin useimmiten ihan mukava. Sitä en kuitenkaan usko että hän tarkoitti miestä jolla kaikilta osin aivot toimisivat kuten naisella, se on yleensä näillä naislla lähinnä vain näihin seksijuttuhin liittyvissä asioissa joissa he haluaisivat miesten olevan kanssaan samoilla linjoilla.
Minulla kun tuossa yhdellä pimusaitilla on suosikkisivu, ja huomasin sellaisen asian että kaikki nämä suosikkini ainakin sanovat olevansa biseksuaaleja. Ovat todella hyvän näköisiä ja pukeutuvat seksikkäästi.
Teinipentu tai muu joka ei ihan ymmärrä mitä toivoo saattaa sanoa tuollaista. Siis nainenko haluaisi miehen joka on herkkä,passiivinen ja arvaamaton? Kuulostaapa hyvältä reseptiltä.
Saatoin olla minä joka noin sanoin... En tosin muista tänne kirjoittaneeni, mutta mulla on usein tapana sanoa, että mulle kelpaisi vain nainen miehen ruumiissa. Tarkoitan sillä, että miehelle pitäisi olla kyky tuntea rakkautta (oikeaa rakkautta, ei mitään kiintymystä!), kykyä tuntea empatiaa, epäitsekkyyttä, kiinnostusta muuhunkin kuin moottoreihin ja jääkiekkoon, miestä joka ylipäätäänkin tuntee ja ajattelee ja käyttäytyy kuin nainen. Tyypillisestä pinnallisesta, tunteettomasta, sovinistisesta suomimiehestä en olisi koskaan kiinnostunut missään olosuhteissa.
En tietääkseni poikkea normaalista naisesta kovinkaan suuresti, joskin minulta puuttuu kykyä uskoa mihin haluan, joten sikäli olen erilainen ja siksi mulle ei tavallinen mies kelpaisikaan.