Käykö peikkojumppa 3-vuotiaille lapsille?
Käykö tämä 3-vuotiaille, vai onko liian vaikeaa ??
Peikkojumppa
1. Aamuvarhaisella peikkopoika kädet ensin ylös kohottaa. Vuorotellen polviansa nostaa ja sormiansa vielä ravistaa. Hetken vielä hyppii tasajalkaa, se veren kuulemma saa kiertämään. Sitten vasta venyttely alkaa. Hän maata kohti syvään kumartaa. Hän venyttää, hän pyllistää. Näin on venytellyt peikkopoika, on peikkomamman vuoro aloittaa.
2. Aamuvarhaisella peikkomamma... Näin on venytellyt peikkomamma, on peikkopapan vuoro aloittaa.
3. Aamuvarhaisella peikkopappa.... Näin on venytellyt peikkopappa ja näin on aika laulu lopettaa.
http://www.youtube.com/watch?v=H8iCbNzchoI
1
3114
Vastaukset
- joo saa jumpata
Ei ole liian vaikea =) .Meillä on jumapattu joka aamu, ja aina on tyttö (3v) saanut itse päättää jumppa askeleet ja ovat suurimmaksi osaksi vaikeampia kuin tämä Peikkojumppa =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maisan uupuvat päivitykset ja tuoreet rikosepäilyt
Mikäs kun Maisa ei ole viikkoihin päivittänyt instaa ja nyt ollaan lehdissä tälläisistä.. 👀 https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/010c6594-780f-420015726Ikea palkkaa pakolaisia hienoa!
Huonekalujätti Ikea aikoo tarjota Suomessa työpestin noin 70 pakolaiselle kolmen seuraavan vuoden aikana, yhtiö kertoo tiedotteessaan. – Pakolaiset o3265586