Onko totta että myös kansanmusiikissa voi olla piilotettuja ja satanismiin kehoittavia viestejä? "Kaveri" väittää
moista, enkä tahtoisi uskoa .
Onko totta?
5
765
Vastaukset
- 1170_44
No en oikein usko mutta kyllähän nissä pirukin joissakin lauluissa mainitaan, tosin ei ikinä hyvässä mielessä.
- Piilo Ilmaisu
...ilmoittamaan kyseinen kappale.
- Ganz unten
Yks haamu oli Marjaanan ovella?
- pipermike
Ganz unten kirjoitti:
Yks haamu oli Marjaanan ovella?
kattokaapa piruuttanneYLE'n elävä arkisto osastolta videonpätkä "Onko Rock musiikki saatanasta" menään hieman samalla linjalla aloittajan kanssa.
Ei kai elämästä tulis yhtään mitään jos pitäs kokoajan olla varuillaan kaikista ihme piiloviesteistä.
(Saatananpalvonta ja satanismi ovat aivan eri asioita) - Justeerin kahva
pipermike kirjoitti:
kattokaapa piruuttanneYLE'n elävä arkisto osastolta videonpätkä "Onko Rock musiikki saatanasta" menään hieman samalla linjalla aloittajan kanssa.
Ei kai elämästä tulis yhtään mitään jos pitäs kokoajan olla varuillaan kaikista ihme piiloviesteistä.
(Saatananpalvonta ja satanismi ovat aivan eri asioita)Sellanen on ku Siantappaisjenkka, siinä ihan selkeesti sanotaan notta sikaa kirveellä ohtaan, kyllä se on jo aika selkeä viesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1323203Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/732104Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1371805- 1241689
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee241687- 1381345
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1021171Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441035"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!471005Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa30934