Onko totta että myös kansanmusiikissa voi olla piilotettuja ja satanismiin kehoittavia viestejä? "Kaveri" väittää
moista, enkä tahtoisi uskoa .
Onko totta?
5
737
Vastaukset
- 1170_44
No en oikein usko mutta kyllähän nissä pirukin joissakin lauluissa mainitaan, tosin ei ikinä hyvässä mielessä.
- Piilo Ilmaisu
...ilmoittamaan kyseinen kappale.
- Ganz unten
Yks haamu oli Marjaanan ovella?
- pipermike
Ganz unten kirjoitti:
Yks haamu oli Marjaanan ovella?
kattokaapa piruuttanneYLE'n elävä arkisto osastolta videonpätkä "Onko Rock musiikki saatanasta" menään hieman samalla linjalla aloittajan kanssa.
Ei kai elämästä tulis yhtään mitään jos pitäs kokoajan olla varuillaan kaikista ihme piiloviesteistä.
(Saatananpalvonta ja satanismi ovat aivan eri asioita) - Justeerin kahva
pipermike kirjoitti:
kattokaapa piruuttanneYLE'n elävä arkisto osastolta videonpätkä "Onko Rock musiikki saatanasta" menään hieman samalla linjalla aloittajan kanssa.
Ei kai elämästä tulis yhtään mitään jos pitäs kokoajan olla varuillaan kaikista ihme piiloviesteistä.
(Saatananpalvonta ja satanismi ovat aivan eri asioita)Sellanen on ku Siantappaisjenkka, siinä ihan selkeesti sanotaan notta sikaa kirveellä ohtaan, kyllä se on jo aika selkeä viesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie812699Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22492Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492325Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732259Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut632130Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372047Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt251809HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364051795Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1111726Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241534