Tällä palstalla on kirjoituksia monenlaisita ongelmista ja se varmasti on hyvin tärkeää. Mutta varmasti on myös onnellisia parisuhteessa eläviä ihmisiä. Mitä, jos vastaisitte tähän te, jotka olette suhteesanne onnellisia. Minä olen keski-ikäinen nainen, joka olen viimein löytnyt sekä itseni, että jonkun, jota rakastaa, ja joka rakastaa. Ja se tunne kantaa. Onko muita?
onnellinen
nainen
5590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Hei!
Minäkin olen onnellisesti avoliitossa. Tämä ei tietenkään tarkoita sitä, että elämä olisi ruusuilla tanssimista, mutta hyviä hetkiä on selkeästi paljon enemmän kuin riitoja tai huonoja hetkiä.
Itse olen vielä nuori nainen, vasta 24-vuotias, mutta olen jo löytänyt miehen, jonka kanssa haluan viettää loppuelämäni. Meidän yhteiselämämme sujuu hyvin, kotityöt on jaettu järkevällä tavalla, rahasta ei tarvi riidellä, kumpikaan ei ole mustasukkainen tai anna toiselle syytä semmoiseen, viihdymme toistemme seurassa, meillä on yhteisiä harrastuksia ja seksielämä sujuu!
Minusta tuntuu siltä, että selviän mistä tahansa, kunhan mieheni seisoo rinnallani. Rakkaus auttaa minua eteenpäin, vaikka elämä välissä potkii päähän. Rakkaus antaa turvaa ja antaa minun olla oma itseni, teeskentelemättä.
Oikein hyvää kevättä sinulle. Pidä huolta rakkaudestasi!
t: Sanna
Siis olen onnellinen:)
Mieheni antoi minulle eilen "kauneimmat häävalssit" cd:n...saas nähdä joko ens kesänä:)
Mie ostin tänään hänelle 3510i -puhelimen pitkällisen säästämisen jälkeen...hänen aiempi rikki(ei pysty puhumaan).Puhelimenhakureissulla hain myös "mäyräkoiran" Karjalaa.
Olihan kultani myytyä miestä kun kotio menin:D
Elin monta vuotta suhteessa, joka ei tyydyttänyt.Nyt voin nykyisen kultani kanssa rehellisesti sanoa, että olen onnellinen:D
Vaalikaa rakkauttanne:)
Olen menossa kesällä naimisiin ja olen niin onnellinen että pelottaa miten kaikki voi olla näin hyvin.Vaikeaakin on ollut mutta rakkaus vain syventynyt vaikeuksien jälkeen. Toivoisin että jokainen ihminen voisi kokea tämän tunteen.
Onneksi olkoon:)
Kyl miekii loppujen lopuks oon tosi onnellinen, ja miul on maailman paras mies :) Riitelyt on ihan normaaleja arjen hupeja.