Octavia

_värikäs

Löytyykö uutta Octaviaa perinteisinä Skoda-väreinä kuten kanarialinnun keltaisena tai myrkyn vihreänä? Sopisi vain hyvin auton muuten vaatimattomaan ulkonäköön.

15

765

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skoodalla menee hyvi

      www.skoda.fi Tuolta selviää värit ja muutkin jutut.

    • Romuhanseon

      Ei taida olla. Tämä skoda on kyllä surkea merkki! Hyi kalskahtaa oikein korvissa tuo "Skoda". Kyllä se itäauto on, ei ole margariini voita, näin se vaan on.

      • KUPEE

        Hei kuule älä mulle RUPEE mulla on UPEE skoda KUPEE !!!!!!!!!!!!!!!


    • ymmärrystä alalle

      Tällä palstalla keskustellaan vain ja ainoastaan ITÄAUTOISTA, ei siis mistään WV-konsernin tuoteista!

      • 120L

        Jten älä neuvo tyhmiä!


      • mlada komar
        120L kirjoitti:

        Jten älä neuvo tyhmiä!

        joo. moni vw konsernin auto on itäauto. mm audi tt tehdään idempänä kuin skodan tehtaat


      • Lännestä ei idästä

        Myös Lada on itäauto. Niillä ajavat on kommunistejä. Piste


      • todellisia
        Lännestä ei idästä kirjoitti:

        Myös Lada on itäauto. Niillä ajavat on kommunistejä. Piste

        Lähi-itää on skoda. Itäautoja lienee Koreasta ja japanistakin tulossa . Vaikka auto ei liene
        sovi sanana riisikupposiin , Oisko RHIGshaa kohdallaan


      • Jyrki !?
        Lännestä ei idästä kirjoitti:

        Myös Lada on itäauto. Niillä ajavat on kommunistejä. Piste

        Kovasti on Suomessa sitten kommunisteja, ja uusia tulee kiihtyvällä vauhdilla.
        Mm. Jyrki Katainen on jonkin aikaa ollut sitten kommunisti, kun hankki omaksi autokseen Skoda Suberbin.


      • 1x4 vai 102
        120L kirjoitti:

        Jten älä neuvo tyhmiä!

        Pikkupojat tossa edellä sanovat, että Skoda on itäeurooppalainen auto. Ai mistä kohtaa? Esitä mielikuvituksesi katteeksi jotain konkreettista - poika. Kun me tässä ollaan maantieteellisesti itäisempiä eurooppalaisia, seuraa tolla lapsen logiikalla, että ollaan kaikkien kommunistien äitejä. Kaikki tyynni. Ja sitä mieltä Lontoon pubeissa oltiin jo 70- ja 80-luvuilla meistä suomettuneista suomalaisista.
        Opettelisit ensin maantietoa ja vähän ympäristöoppia. En kyllä pysty neuvomaan keinoa, kun ymmärrys ei näytä vielä kehittyneen. Mutta vastaisuuden varalle....


      • näin on
        120L kirjoitti:

        Jten älä neuvo tyhmiä!

        Ja paras itäauto. Suurin osa "länsiautoistakin" jää nykyään toiseksi.
        Edellinen auto oli Skoda Octavia (-06/07), Skoda - ja itäauto ylipäänsä - ensimmäistä kertaa, ja auto oli juuri niin hyvä kuin esim moninaisissa testeissä ja vertailuissa todettukin. Nyt tuli vaihdettua uuteen Passattiin, mutta enempikin vain vaihtelun vuoksi. Seuraava voisi olla vaikkapa taas Skoda, esim Superb Combi. Moottorit ja ajo-ominaisuudet näissä VAG-tuotteissa on ehdotonta automaailman eliittiä.


      • jaetaan kiväärit
        Lännestä ei idästä kirjoitti:

        Myös Lada on itäauto. Niillä ajavat on kommunistejä. Piste

        Kovasti on sitten kommunistit lisääntyneet viime vuosina Suomessa. Kummallista kun menestys ei vielä vaaleissa ole realisoitunut? (Jyrki Katainenkin siis piilo.kommunisti, kun omaksi autokseen osti diesel-Superbin?)


    • huonosti

      Erikoista, että Skoda on luopunut noista perinteisistä väreistä. Logokin on jätetty muistuttamaan vielä vahvasta itäautoperinteestä.

      • ole PERINTEITÄ!

        Idästä tai lännestä, taikka siitä väliltä: Skoda on hjuva!!! ;)


      • basiiba yberalle
        ole PERINTEITÄ! kirjoitti:

        Idästä tai lännestä, taikka siitä väliltä: Skoda on hjuva!!! ;)

        Timantti, kyllä itä-autolla täytyy olla sukujuurta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      68
      2342
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      244
      2304
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1528
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      30
      1346
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      58
      1340
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1299
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1220
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      81
      998
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      989
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      989
    Aihe