siis tää mun akkavaltainen työkohde on perseestä!
Ämmät riitelee, piilottaa firman antama kahvihuonepiparit, ja vie ne kotiinsa, ukoilleen.
ne puukottaa selkään, ja nuolee pomon persettä, ja takanapäin haukkuu.
Ai että mä kaipaan takaisin miesten keskelle..
Ämmät riitelee, piilottaa firman antama kahvihuonepiparit, ja vie ne kotiinsa, ukoilleen.
ne puukottaa selkään, ja nuolee pomon persettä, ja takanapäin haukkuu.
Ai että mä kaipaan takaisin miesten keskelle..
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ja muuta asennettasi aikuisemmaksi.
Muuten, kauankos tämä sinun hiukka asiattoman sävyinen viestisi täällä roikkuu, vilkases alapuolelle palstalla - vain yksi on yli muiden työpaikkakiusaamisesta kärsimisessä!
että spämmäri haluaa olla palstan kiusaajakunkku? Eikö otakin päähän?
tervetuloa sitten tänne..voin antaa osoitteen jotta osaat tulla tänne, ja voit sitten portivahdille ilmoittaa että olet tulossa antaamaan opteusta aikuismaisesta käytöksestä =)
Kun olet täällä ollut paripäivää, tiedät, mikä on asiatonta... voin sanoa, että
Mut tule vasta joulun ja uuden vuoden jälkeen..niin on kaikki taas paikalla..
Mikähän muuten tuossa oli asiatonta, vai etkö ikinä ole itse ollut työssä....
työyhteisöjä. Ei se sukupuolesta ole kiinni. Tuollainen strategia, että haukutaan toisia takanapäin ja mielistellään pomoa, voi myrkyttää työyhteisön pitkäksi ajaksi. Pomon kuuluu tietää työpaikan hyvät ja huonot asiat, ei hän muuten voi hoitaa pomon tehtäviään. Mielistelyssä ei ole mitään järkeä.
Omalta kohdaltasi voit itse olla reilu kaikille ja puhua pomon kanssa suoraan hyvät ja huonot asiat.