Skoda

ooccu

Mites ootte palelleet tänään, meinaan ei toi skoodan lämmitys systeemi ole nitä kaikkein kuumimpia. On se kumma ettei suomen oloihin saada autoja joissa edes lämmityslaite olisi ok.

4

566

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ocumies idästä

      Ei siinä kylmä ehdi tulla kun yritän työntää Skodani käyntiin joka aamu. Onneksi antoivat Skoda liikkesstä kukkomanttelin ja kukkobootsit jolla tarkenee myös näillä keleillä, jos joutuu bussiin turvautumaan.

    • Tohotaa

      Se on tulevaisuuden ongelma joka merkillä , ilman polttoaineen kulutusta ei synny lämpöä . Usein funtsin miten tulevaisuuden sähköautot lämmitetään , ehkä bensa vebastolla ?

    • czferrari

      vai oikeen itäauto,no kerroppa mitä eroa on vw:llä ja skodalla.

      • Juk1

        VW:n mallit kyhätään entisessä kommunistisessa DDR:ssä entisissä kommunistimaissa tuotetuista osista. Skoda kyhätään entisellä kommunistisella Tsekinmaalla entisissä kommunistimaissa tuotetuista osista. Molempien merkkien takana on VAG-konserni, joka vaikuttaa vahvasti nykyisessä kommunistisessa Kiinassa joka haluaa valloittaa Euroopan ja tehdä siitä kommunistisen. Noihin verrattuna Lada oli alkuaankin länsiauto koska sen juuret olivat nykyisessä Berlusconin lahjomassa kapitalistisessa Italiassa ja auto valmistetaan Venäjällä, joka ei itsenäisenä valtiona koskaan ole ollut kommunistinen.

        Lada edustaa siis eurooppalaista fasismia ja venäläistä nationalismia puhtaimmillaan. Viekää ne kommariautonne Kiinaan.

        J


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1964
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1700
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1336
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1285
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      923
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      840
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe