Deittsaiteilla

niinpä niin

Maksoin jäsenyyden 'Amateur Match' deittisaitille vain 1kk. ajaksi (jotain 20€). En kuitenkaan laittanut yhtään profiilikuvaani tuolle saitille kaikkien nähtäväksi enkä myöskään itse yhteenkään naiseen yhteyttä ottanut. Alkuun useampaan otteeseen kyllä pyysivät profiilikuvaa, ja sanoivat profiilini muuten olevan lähes näkymätöntä vastaava. Myöhemmin lähettivät kuitenkin maileja joissa luki että naiset ovat osoittaneet kiinnostusta profiliini, ja niitä naisia kuvineen siinä sitten oli jotka olivat minulle posteja lähettäneet ja joihin sitten vastailin. Kaikkiaan jotain sata naista on minuun yhteyttä tähän mennessä ottanut tuon kuvattoman profiilini pohjalta.

Minun mielestäni feikkien pimujen vastauksia tuli paljon, sekä myös ilmeisesti joidenkin venäläisten/virolaisten ammattilaisnaisten vastauksia. Mutta seassa oli kyllä ihan oikean tuntuisiakin amatöörinaisia joiden kanssa muutamia maileja vaihtelin.
Nyt kuitenkin vaikka tuo maksamani 1kk jäsenyys loppui jo viikko sitten niin edelleen vaan tulee uusia yhteydenottoja naisilta, ja jotkut samat naiset joille monta viikkoa sitten vastasin ovat hekin ottaneet taas uudestaan minuun yhteyttä tyyliin 'oletko vielä siellä'. Miksi näin jos he olisivat feikkejä ja heidän tarkoituksensa olisi esim. pitää miestä maksavana jäsenenä tuolla saitilla. Tämä saitti maileineen kaikkineen näyttää toimivan muutenkin niinkuin ennen.

Onko kellään kokemuksia tuolta k.o. deittisaitilta ?

3

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minusta tuo on aivan liian kallis.
      Miksi ihmeessä pitäisi maksaa noin paljon että saa ehkä pari oikeasti kiinnostavaa yhteydenottoa?
      Kusetusta sanon minä.

    • herää.

      Deittisaitin "naiset" on palveluntarjoajan laatimia, siinä pääsee palkoille kun tuollaisia uunoja vedättää, sinun kannattaa soitella 0700 ..... sielä on naisia sinulle.

      • tietenkin uunoksi

        haukkua kun suomi-saitilla ollaan, mutta en minä siitä nyt niin itseeni ota kun en ole tässä asiassa mikään niin tosikko.
        Huijausta tietenkin tämä maailma on täynnä ja netti hyvinkin ja erityisesti kaikki seksiin ja parisuhdejuttuihin liittyvät amatööripohjaiset jutut ovat tavalla tai toisella enemmän tai vähemmän huijausta. Eihän seksiä edes paljon ole ja jo ihmisiin tutustuminenkin käy mahdattomaksi jos liian realisteja ja rationaalisia olemme.

        "Deittisaitin "naiset" on palveluntarjoajan laatimia, siinä pääsee palkoille kun tuollaisia uunoja vedättää, sinun kannattaa soitella 0700 ..... sielä on naisia sinulle. "

        No minä kyllä sen uskonkin että asia on aika paljon näin enkä siitä niin yllättynyt ollut vaikka sen ihan heti havaitsin. Nimittäin siinä kun olin sen 1kk maksanut niin ne pimut mitkä siihen ilmeisesti houkuttimeksi oli laitettu putosivat siitä heti pois. Mutta oli siellä myös monia venäläisiä/virolaisia ammattilaisnaisia sekä ainakin muutama ihan oikea amatöörinainenkin jotka eivät olleet saitin naisia ja joku heistä tämän nimenomaan vielä sanoikin.
        Se myös tässä on että tein tuon kirjautumisen vain 1kk:ksi ja siis vain tuon 20€ he minulta saivat. Nyt sitten tuossa ihmettelin sitä että siltikin jäsenyyteni toimii niinkuin ennenkin, vaikka jo viikko sitten tuo maksullinen jäsenyyteni päättyi. Mikä tällä sitten voisi olla tarkoituksena. Houkutellakko minut jatakamaan maksullista jäsenyyttä, tuskin, sillä miksi maksaisin jos saitti toimii ilman maksuakin.

        Minua ei kyllä ole paljon huijattu muuta kuin tämä 1kk jäsenyys jonka puolivahingossa otin siksi kun katsoin sen tarpeelliseksi saman saitin mallipimuchattailuun johon se ei sitten kuitenkan tarpeellinen ollut. Minä suhtaudun lähtökohtaisesti epäillen kaikkiin ilmaisia amatöörinaisia lupaaviin saitteihin.
        Eniten olen laittanut rahaa Alt Live Cams/Cams.com sivuilla mallipimujen kanssa chattailuun. Tältä saitilta löytyy joitakin tosi hyvän näköisiä ja fiksuja naisia joita kyllä kelpaa katsella ja heidän kanssaan chattailla ja myös mailejakin vaihdella. Tosihyviä ovat flirttaamaan ja strippaamaan ja esiintyvät kuin olisivat umpirakastuneita. Sellaiset jotain 200-300€/kk olen tuolla saitilla pistänyt palamaan ja suurimman osan tuosta yhden tosikauniin nuoren venäläisnaisen kanssa chattailuun. Tuon verran kun maksaa niin siinä kyllä voi seurata free-chattiakin aika paljon vielä päälle ja tietenkin pimujen(joiden fun-clubi jäsen on) nauhoitettuja videoita voi katsella mielin määrin. Tämän free chatin seuraaminen on mukavaa silloin kun pimu on hyvällä päällä ja miehet kirjoittelee kaikkia hulluja juttuja. Mustalla kirjoittavat miehet ovat yleensä pimun kannalta paskasakkia muutoin paitsi mahdollisina tulevina maksajina. Tosin tällä venäläisellä suosikkipimullani rittää ymmärrystä heillekkin ja hän ei koskaan ole tyly kenellekkään paitsi mitä törkeyksien kirjoittajat hän bannaa. Minä chattailen vain rennosti esiintyvien kauniiden naisten kanssa jotka eivät ole tylyjä kenellekkään. Tällaisia naisia ei tuolakaan saitilla montaa kyllä ole.

        Eli kyllä sieltä netistäkin tällaista naisseuraa voi saada, mutta ei tietenkään ihan ilmaiseksi sieltäkään. Toisaalta 200-300€/kk voi saada ravintolasta iskettyä keskimäärin yhden ruman yksinhuoltajan kämpilleen jota ei edes nussimaan pysty humalatilan tai sen vuoksi kun tämä on niin ruma. Ja mikä pahinta näitä ämmiä jahdatessan joutuisi vielä niin monia yrittämään ja heiltä pakkeja ottamaan ja heidän törkeätä käytöstään sietämään ja panomiesten hyörintää katselemaan. Eikä taatusti mitään mielenkiintoisia juttuja voisi heidän kanssaan puhua sellaisia kuin joidenkin fiksujen nettipimujen kanssa voi puhua.

        Maksullisten puhelinnaisten kanssa ei totisesti kiinnostaisi chattailla kun ei heitä voi nähdä, ja yleensä he taitavat olla juurikin näitä rumia naisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Raimo laamanen

      Onko Raimo siirtynyt yläkerran orkesteriin ? Jos on niin jaksamista Seijalle.
      Puolanka
      23
      3223
    2. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      199
      2915
    3. Sanna Marin veti posket lommolla röökiä Ruisrockissa

      Tai ainakin röökin näköistä, liekö itse käärittyä 🫢
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1921
    4. Antin piti riuhtoa Sofia irti pojankIopista

      Oli festivaaleilla Iiimautunut johonkin jätkään, niin Antin piti käydä irroittamassa täti ja pelastamassa poikanen. Pah
      Maailman menoa
      258
      1544
    5. Aloitko pelätä siis

      Että otan suhun oikeasti yhteyttä
      Ikävä
      111
      1305
    6. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      48
      1201
    7. Olet ollut aika törkeä minua kohtaan

      Sillä tavalla ovelasti, ettei mitään "todisteita" ole mistään. Eli niin kuin, että mitään et ole tehnyt, mutta toisaalta
      Ikävä
      46
      1057
    8. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      156
      1040
    9. Saisipa sitä palata ajassa taaksepäin

      maailmaan jossa oli vielä edes joku järki tallella ja ajatus takana. Sain myös suunnatonta iloa erään henkilön näkemises
      Ikävä
      33
      970
    10. Voi ei kuvitteletkohan sä

      Nyt etten ookaan susta kiinnostunut 😿😿 ethän ajattele niin 🥺
      Ikävä
      43
      834
    Aihe