Tapasin miehen Englannista ja niin siinä vain kävi, että heittäydyin kaukosuhteeseen. Huvittavinta kait tässä on se, että hän oli ensimmäinen oikea poikaystäväni. Alkujaan kaikki näytti menevän tosi hyvin, ja kiinnostusta riitti molemmin puolin. Jälkeenpäin ajateltuna, ei se mitään rakkautta ollut, vaan ehkä ennemminkin ystävyyttä. Minä vain luulin sitä rakkaudeksi. Olimme olleet yhdessä pari vuotta, tavaten lomillamme kun kummallakin oli oma ura elettävänä ja suhdetta hoidettiin lukuisilla puheluilla ja netissä. Sisintäni kuitenki kalvoi, koska suhde ei näyttänyt menevän minnekään tai mihinkään. Yhtäkkiä mies kertoi muuttavansa parin kuukauden päästä Saksaan. Olin hämilläni, koska meillä ei ollut, ollut mitään puhetta tällaisesta. Näin kuitenkin kävi. Vuosi kului ja kuljin Saksassa. Miehellä oli vuokralla omakotitalo, jota ei tuntunut edes haluan muuttaa kodiksi vaan se oli rankimmissakin kuvitelmissa poikamiesboksi, läävä. Suhde tuntui junnaavan paikoillaan. Hän saattoi sulkea puhelimen ja soittaa kenties seuraavana päivänä, että oli ollut ulkona. Netissä hän ei suostunut juttelemaan enään ja sain tietää jälkeenpäin, että oli blokannut minut viestipalvelimelta. Hän alkoi ärsyttää minua alentavilla puheilla työstäni ja en voinut sietää sitä. Hänellä oli kuristava ote minuun ja olin muuttunut ihmiseksi joten en enään tuntenut. Oli alentaa huomata tulleensa manipuloiduksi ja minun oli vaikea enään uskoa mihinkään mitä hän sanoi tai teki. Lopulta voin niin pahoin, että en sitä siinä vaiheessa itse tajunnutkaan.
Yhtenä päivänä hän ilmoitti, että muuttaa USA:han, se oli minulle tie ulos. 4 vuotta meni ihan hukkaan elämästäni. Menin niin palasiksi huonosta kohtelusta, että tänä päivänä kukaan tai mikään ei kohtele minua enään noin. Sain vielä postia vuoden takaa, jossa sain kuulla kunniani. Se ei tuntunut enään missään. Olen vahvempi nyt.
Yhtenä päivänä hän ilmoitti, että muuttaa USA:han, se oli minulle tie ulos. 4 vuotta meni ihan hukkaan elämästäni. Menin niin palasiksi huonosta kohtelusta, että tänä päivänä kukaan tai mikään ei kohtele minua enään noin. Sain vielä postia vuoden takaa, jossa sain kuulla kunniani. Se ei tuntunut enään missään. Olen vahvempi nyt.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tosi törkeä mies jos häntä edes mieheksi voi sanoa, susi pikemminkin. Kertoiko mitään syytä käytökseensä, haukkumiseensa? Minä olisin vaatinut selitystä, sillä kukaan ei ole ansainnut moista kohtelua selityksittä! Oli syytä tai ei.
Itsekäs mies..ja ei oikeasti rakastanut minua vaan käytti hyväkseen. En vain tajunnut sitä. Arvaa vituttiko kun 4 vuotta meni etten tajunnut että mies ei halua sitoutua. Ois pitänyt älytä.