mikä soitin/ työasema oisi hyvä ja halpa musiikin tekoon ja sen sais yhistettyy tietokoneeseen. tuo korg m50 vaikuttais aika hyvältä mutta hintaa on vähä liikaa.
MIKÄ SOITIN
4
308
Vastaukset
- josss???
No mikset tekisi kaikkea softalla ja midikiipparilla niin tulee halvemmaksi?
- fghrrewyj
http://www.thomann.de/fi/cme_uf70_piano_bundle.htm
tommosta tarkotit? oisko näillä hyvä tehä musiikkii.
onko missään näissä soittimissa semmosta laitetta et esim rumpukompin voi tehä silleen et laittaa vaan kaikki iskut kohalleen ja se soittaa sit sitä kokoajan. niinku kaikissa musan teko-ohjelmissa - hmmmmmmmm?
fghrrewyj kirjoitti:
http://www.thomann.de/fi/cme_uf70_piano_bundle.htm
tommosta tarkotit? oisko näillä hyvä tehä musiikkii.
onko missään näissä soittimissa semmosta laitetta et esim rumpukompin voi tehä silleen et laittaa vaan kaikki iskut kohalleen ja se soittaa sit sitä kokoajan. niinku kaikissa musan teko-ohjelmissaTuo on tietääkseni hyvä midikiippari, mutta en ihan ymmärtänyt mihin tarvitset erikseen soitinta jossa on sekvensseri ja rumpukone kun musaohjelmassa jo siis on? Työasemavehkeissä tietty on semmoset.
Senkun pistät tietokoneelta musaohjelman pyörimään ( johon olet jo tehnyt pohjalle rummut ja mitä nyt tarviikin ) ja nauhotat midiä ja/tai ääntä päälle.
Tarviitko keikalle pohjia joihin soitat päälle? - spicedrcap
hmmmmmmmm? kirjoitti:
Tuo on tietääkseni hyvä midikiippari, mutta en ihan ymmärtänyt mihin tarvitset erikseen soitinta jossa on sekvensseri ja rumpukone kun musaohjelmassa jo siis on? Työasemavehkeissä tietty on semmoset.
Senkun pistät tietokoneelta musaohjelman pyörimään ( johon olet jo tehnyt pohjalle rummut ja mitä nyt tarviikin ) ja nauhotat midiä ja/tai ääntä päälle.
Tarviitko keikalle pohjia joihin soitat päälle?no siis ei se oo niin välttämätön tietenkään jos haluaa musiikkia tehdä mutta oon vaihtamassa vanhan casion soittimen ja haluun tilalle jonkun josta vois tehä musiikkii paremmin yms koska se kiinnostaa enempi kun pelkkä soitteleminen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672395- 661377
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww731167EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41107- 78832
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780- 43668
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe24638- 30616