Onko kukaan törmännyt naiseen kenen teksiviesti liikenne on tökeröä? Siis jos lähtät viesin, saat kyllä vastauksen mutta et välttämättä mitään kysymystä, joten sinun pitää pitää yllä viesteilyä! Toinen juttu, joudut aina aloittaamaan viesteilyn, vaikka viimeisestä olis kulunut viikkoja.Hermoja raastavaa touhua.
Naisen teksitiviesti liikenne
7
880
Vastaukset
- 12348765
itse miettinyt, mistä se voisi johtua?
- nainen!
Itse olen em. mainitussa tilanteessa, siis naisena, ja käyttäydyn juuri tuolla tavalla, koska minulla ei yksinkertaisesti kiinnosta pitää miehen kanssa yhteyttä. Vastaan viesteihin vain kohteliaisuudesta. Enkä ylläpidä viestittelyä kysymyksillä, koska ajattelen että ehkä mies siitä tajuaisi että ei kiinnosta olla yhteydessä. Mutta näköjään pitää sekin vääntää rautalangasta, tai jopa ratakiskosta :)
Mistähän päin tämä aloittaja muuten on..? - were
Ehkä nainen tällatavalla yrittää kertoa ettei oikein halua olla yhteyksissä? En minä tekstaile oma-aloitteisesti miehelle jonka kanssa en halua olla yhteyksissä. Kohtelijaisuuttani lähetän takaisin viestin....
- bfdbfdbdfb
Niin, tai ehkä se nainen esittää vaikeasti tavoiteltavaa. Jos hän olisi se aloitteentekijä mies voisi tulkita hänet liian helpoksi tapaukseksi. Kun nainen esittää "vaikeaa", niin mies joutuu näkemään hänen takiansa paljon vaivaa, kun hän tekee niin, osoittaa hän naiselle olevansa valmis panostamaan häneen enemmän kuin muihin naisiin.
Ei näistä asioita voi koskaan mitään tietää, toiset vastailee, toiset ei. Joillakin siihen on syy, joillakin taas ei...
- dofiguhs980
ole sen kummempaa kuin miestenkään kanssa tapauksissa joissa ei kiinnosta. monelle olen sanonut suoraan etten halua mitään mutta aina saa aloittaa alusta ja alkaavat joka päivä soittelemaan joten on pakko tylyttää
- JokuJossainKaukana
Itse olisin kyllä niin tyytyväinen: "ei kiinnosta" "ei kemiat natsaa" "seurustelen että ihan tiedoksi vain..." fraaseihin... Toivoisin että tapaukseni olisi "vaikeasti" tavoiteltava, en siis mikään päivittäin tain joka toinen päivä spämmivä henkilö ole. Joka kerta tulee vain viestissä joku hymiö aina lopuksi =) En tiedä mitä tehdä...
Ratakiskoa kyllä kiitos =)
Eikö keskustelua olisi huomattavasti helpompi käydä jutellen eikä tekstiviesteillä?
Itse mieluummin soitan jos tekstiviesti uhkaa paisua liian pitkäksi. En jaksa näpytellä, siihen menee liikaa aikaa. Puhuessa saa sanottua helpommin asiansa.
En pidä ihmisistä jotka lähettävät turhia tekstareita. Niissä ei ole mitään varsinaista asiaa, kunhan vaan jaaritellaan. Sellaisiin en haluaisi edes vastata. En yleensä halua puhelimitsekaan jaaritella. Jos on asiaa soitan, tai mieluummin tapaan ja vietän aikaa sen ihmisen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1562548Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658