Stepperi

Hei!kertokaapas te kaikki joilla on stepperi onko siitä mitään hyötyä?
6713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vielä kun pitää mielessänsä että syö tervellisesti niin ravinnon ansiosta painokin putoaa. Liikunta on hyväksi mutta huono painonhallintamenetelmänä.

Äänestä

NO heip! Hyvin kiinteytyy reidet ja pohkeet (??), mulla ainakin tuli tilaa housuihin ja kiintee olo vaikkei paino tippunu. En tosin mitannu senttejä. Muuten hyvä toi stepperi, mutta puuduttavaa tehhä päivittäin, ja jotenkin jalkapohjat kipeni, lienee vääriä liikeratoja. Ja kauhia ääni kuuluu kun ei oo uusimmasta päästä, naapurit ei oo vielä valittanu :D Mutta 20-30min päivässä, vaikka pienemmissäkin erissä niin kahessa viikossa näkyy ja tuntuu tulosta :)

Äänestä

Kannattaa treenata mahdollisimman raskaalla vastuksella, niin saa enemmän tehoa irti ja pääsee nopeammin tekemään jotain muuta. Vartti riittää että kroppa huutaa armoa.

Hiihtosauva-stepperi on 100% parempi kuin pelkkä jalkavehje. Siinä saa vedettyä ja työnnetytä käsillä, niin nekään eivät kuihdu naruiksi.

Jos ei ole joku lihas hellä suunnilleen jokapäivä, ei tule lisää lihasta, eikä ei ole pitemmässä juoksussa juurikaan hyötyä. Toisaalta stepperiä ei tarvitse käyttää niinä päivinä jos on lihas säikähtäneenä vielä edelliskerrasta.

Jos taas pelkkää kaloreita haluaa polttaa pitkäkestoisella kevyellä steppailulla, niin helpompaa on syödä yksinkertaisesti vähemmän. Lihakset ei juurikaan kasva jos jaksaa tehdä jotain kevyttä tuntitolkulla.

Stepperinkin vaikutuksia tehostaa huomattavasti jos popsii jatkuvalla syötöllä proteiinia vähintään 2g / rasvaton painokilo.

Äänestä
  • Ei kannata ensimmäiseksi ottaa kamalan pahaa vastusta. Kannattaa jokunen päivä tehdä köykäisemmällä ja sitten, kun siltä tuntuu, voi laittaa pahemman vastuksen! Ei ole hyväksi, jos heti ottaa kamalan pahan vastuksen! Itse

    Äänestä

  • Stepperifanii kirjoitti:

    Ei kannata ensimmäiseksi ottaa kamalan pahaa vastusta. Kannattaa jokunen päivä tehdä köykäisemmällä ja sitten, kun siltä tuntuu, voi laittaa pahemman vastuksen! Ei ole hyväksi, jos heti ottaa kamalan pahan vastuksen! Itse

    Itsekin aloitin ensin köykäisemmällä vastuksella ja sitten laitoin hieman haastavammaksi! Niin on paras!


    Kirjoitin äsken tuon edelliseen viestiin, mutta otti pois yhtäkkiä ja ehdin jo lähettää!

    Äänestä

ihan ok kalu,mutta aika moni on valittanut että käy selkään.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Steppaus kirjoitti:

Hei!kertokaapas te kaikki joilla on stepperi onko siitä mitään hyötyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu