Kuinka joulun ajan " vapaampi ruokavalio " koskettaa alkavaa vhh ruokavaliota ?
JOS sortuu syömään wanhoja aikoja muistellen ?
Onko hairahduksesta kauaskantoisia vaikeuksia ?
JOS sortuu syömään wanhoja aikoja muistellen ?
Onko hairahduksesta kauaskantoisia vaikeuksia ?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Voithan aloittaa VHH-ruokavalion jo jouluna. Pakkoko on niitä siirappilaatikoita napaansa ahtaa ja kuvitella että tämä on sitä joulun ajan vapaampaa ruokavaliota. Syö kalaa, lohi ehtii hyvin vielä suolaantua jouluksi ja kinkkuhan ei lihota lainkaan.
Jos ei oo mitään aloittanut, niin miten joulu voisi siihen vaikuttaa?
vhh:lla ja ajattelin että jos nyt putoan,,niin paras onkai aloittaa uudelleen vasta Tammikuun 1:p:nä ??
Vai onko ehdotuksia ?
että olet vasta aloittamassa VHH:ta.
Miksi jatkaisit vasta tammikuussa, miksi et heti?
sitten ,,,koska aijon olla lopun elämääni ( 55 v ) niin kai se silloin on vasta alussa ???
Näyttää olevan liian vaikea kysymys----mene pois kiitos kuitenkin ja Hyvää Joulua ja Onnelisia Hermoja vuodelle 2010
Tuli taas sekin nähtyä.
Aloittaa (aloittamassa) ja aloittanut on kaksi eri asiaa. Futuuri ja mennyt aikamuoto.
Lautasmalli on atomiaikaa,,maukkaineen Karjalaisine pitoruokineen
ronologi_kokki
Jatka ihan vaan sitä samaa rajoittavaa ja tiukkapipoista dieettiä minuuttiaikatauluineen kuten VHH:ssa vaaditaan. Toivottavasi joulu tuo kinkkuineen sinulle edes hetken lohdutuksen.
Miksi yrität tyrkyttää painonvartijoiden oppeja VHH-laisille?
Jos syöt kaloreissa sen mitä kulutat, niin läskiä ei tule, mutta hiilaritankkaus sitoo jokaista 100 grammaa kohden 250 grammaa vettä, eli pöhötys voi olla melkoinen. Varsinkin jos suolaista ja makeaa vetää viikon yhteen pötköön. Sitä enemmän pöhöttää mitä alhaisemmalla hiilarit ovat olleet ennen joulua. Nesteet lähtee pois sitten samaa vauhtia mitä ovat tulleetkin, jos jättää hiilarit syömättä tammikuussa. Lenkkeily tietty nopeuttaa takaisin ihmisen muotoon pääsemistä.