VOLVO

Chrysler Italiasta

Nythän volvostakin tulee KIINAN-ihme. Meinaatteko vaihdella Volvot johonkin länsiautoon.

4

706

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mettäj

      Onkohan kohta vakinnanvaraa?

      Katso missä maassa läppärisi ja kännykkäsi on tehty.

      Jos ja kun KOMMUNISTINEN oy KIINA ab onnistuu vielä vetäilemään oikeista korteista on sun asuntosikin heidän omistuksessaan kohta.

      Money Talks, Bulshit walks, Tarpeeksi rahaa sun kouraan niin annat vaikka vetää itseäsi perseeseen. Usko pois. Vaikka ne kipueurot olisivat kiinasta peräisin.

      • huåltaja

        kännykkä suåmalainen, kamera jaappanialainen, telkat puolalaisia, volle belgialainen, nää firman tietsikat näköjään kiinalaisia.

        noo, jokaisen oma valinta, ei varmaan kiinalaisomistus pahaa tee ainakaan volvon laadulle...

        katotaan kymmenen vuoden päästä, taidan jättää pari mallisukupolvea väliin, niin surkeaksi laatu on mennyt


    • Ivaton

      Nyt on 940:sen mittarissa 310 000 ja hyvin kulkee.

      Kun tulee puoli miljoonaa mittariin, niin pitää ehkä alkaa harkita vaihtoa. Volvon suunnittelu- ja turvallisuusosaaminen yhdistettynä kiinalaiseen valmistusosaamiseen ja halpaan työvoimaan voi silloin olla kova sana...

      • .

        Joo..940 nen ei ruostu ja kone kestää normaalijärkisellä 600000 vähintään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1478
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      20
      1282
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      120
      1164
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe