Revittyjen farkkujen alle sukkahousut?

Tykkään käyttää silloin tällöin revittyjä farkkuja. Näillä ilmoilla revityt farkut on jo liian kylmän tuntuiset ilman pitkiä alusvaatteita. Koitin joskus pitkiä kalsareita, mutta ne näytti mielestäni typeriltä. Tytöillä olen usein nähnyt sukkahousuja revittyjen farkkujen alla, mutta eilen näin n. 20 vuotiaalla pojalla musta/vihreä raitaiset sukkahousut revittyjen farkkujen alla. Mielestäni ne näytti tosi siistiltä. Mitä mieltä muut on, voiko poika käyttää sukkahousuja revittyjen farkkujen kanssa?
235537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Aika moni poika käyttää sukkahousuja revittyjen farkkujen alla.

Äänestä
  • Loppupeleissä yllättävän monet miehes ostaa itselleen sukkahousuja. Senkus siis menet ja ostat itsellesikin, tuskin ne sinuu kieroon kattoo, jos vaikka perus-mustat sukkikset tai sitten just ne raidalliset sinne laitat.

    Äänestä

  • Miriamma kirjoitti:

    Loppupeleissä yllättävän monet miehes ostaa itselleen sukkahousuja. Senkus siis menet ja ostat itsellesikin, tuskin ne sinuu kieroon kattoo, jos vaikka perus-mustat sukkikset tai sitten just ne raidalliset sinne laitat.

    Perustuuko väite että pojat käyttää ja ostaa sukkahousuja, tietoon vai epäilykseen. Itse en ainakaan kaveripiirissä ole yhdelläkään pojalla sukkahousuja nähnyt.

    Äänestä

  • poika revityissä far kirjoitti:

    Perustuuko väite että pojat käyttää ja ostaa sukkahousuja, tietoon vai epäilykseen. Itse en ainakaan kaveripiirissä ole yhdelläkään pojalla sukkahousuja nähnyt.

    Mitä sä vänkäät.Meet ja ostat sukkikset itelles ja laitat ne farkkujen alle.Sitäpaitsi tosi typerältä näyttäsit jossain Mikkihiiri kalsareissa.

    Äänestä

  • poika revityissä far kirjoitti:

    Perustuuko väite että pojat käyttää ja ostaa sukkahousuja, tietoon vai epäilykseen. Itse en ainakaan kaveripiirissä ole yhdelläkään pojalla sukkahousuja nähnyt.

    Tieto perustuu siihen, että olen kaupan kassalla myynyt miehille sukkiksia, ja joskus osastolla etsinyt heille (kyseiselle ihmiselle) sukkahousuja jotka sopivat heille.

    Äänestä

itelläni on tämmöiset revityt housut:

http://www.cybershop.fi/product/4439/aslim-pant--ripped--black

ja siihenhän nimenomaan saa pienen lisäyksen, jos välillä vaihtaa sukkahousujen väriä alla! Tai voi olla vaikka verkkosukkikset, normimustat, pinkit, punaiset, liilat, raidalliset, ruudulliset.... taivas rajana! :)

Äänestä

Minä en kylläkään ymmärrä tuota revittyjen farkkujen juttua, mutta kyllä alle voi ihan hyvin vetää
sukkikset. Saa olla väriäkin, jos vain itse uskallat sitä näyttää. Ei siis mikään tyhmä juttu pojalle.
Terveellistäkin näin kylmillä ilmoilla, paitsi niille jotka saa herneen nenään sukkisjutuista
yleensäkin.

Äänestä

voi käyttää,itse olen käyttänyt jo useamman talven villa sukkahousuja farkkujen ja muiden housujen alla kalsareiden tillalla.valitsee vain tarpeeksi ison koon niin eivät valu haaroista.

Äänestä
  • Villasukkahousut nytkin farkkujen alla. Hyvin istuvat ja ovat lämpimät jalassa. Kun on vähemmän pakkasta, vaihdan ohuempiin, esim 40 den.

    Äänestä

  • sukkapöksyissään sipsuttelevat ransupoijjaat yrittävät vakuutella toisilleen että ihan normaalia on juu, sukkahousut miehellä...

    1Äänestä

  • Alfa-uros kirjoitti:

    sukkapöksyissään sipsuttelevat ransupoijjaat yrittävät vakuutella toisilleen että ihan normaalia on juu, sukkahousut miehellä...

    homofoobikko lukee kauhuissaan. Käytä vaan rauhassa pari numeroa liian isoja raappahousujasi.

    Äänestä

Ihan hyvin voit käyttää, antaa mennä jos koet sen omaksi tyyliksesi. Itse en välttämättä edes mitenkään noteeraisi että onpa siinä pojalla sukkahousut, vaan olettaisin varmaan automaattisesti niiden olevan pelkästään tavallista hauskemman väriset pitkät kalsarit.

Äänestä

Minusta ois kivaa jos ois niin estoton ja kokeileva mies joka käyttäis sukkiksia niine ttä ne myös näkyy

Äänestä

Näin tänään nuorella miehellä revittyjen farkkujen alla siniset kuviolliset kalsarit. Kyllä sukkahousut olisivat olleet paremman näköiset. Sukkiksissa on ilman muuta enemmän tyyliä, jos haluaa revittyjä farkkuja käyttää.

Äänestä

Revittyjen farkkujen alle sukkahousut jotka matchaa takin värimaailman kanssa. Looks good.

Äänestä

Jos haluat ettei sukkikset näy , laita 20 den ihonväriset. 20 den mustat erottuu, 40 den opague ja siitä paksummat sukkikset ei erotu, onko kalsarit vai sukkikset. Eilen oli stadissa 11 lämmintä ja kuljin sortseissa ja lidlin 60 den sukkahousuissa.

Äänestä

Tietysti!!! Ei siinä ole mitään väärää

Äänestä

Tottakai , värilliset on kivoja. Taikka 15-20 den mustat ainakin erottuis housujen alta

Äänestä

Ilman muuta sukkahousut, jos kerran revittyjä farkkuja käyttää (itse en kyllä pidä niistä). Kalsarit näyttävät revittyjen farkkujen alla karseilta. Ehkä ihan yksiväriset mustat sukkahousut olisivat parhaan näköiset. Jos vain tarkenee, niin sukkisten kannattaisi olla sen verran ohuet (esim. 40 denieriä), etteivät näytä liikaa kalsareilta. Minusta on hyvännäköistä, jos iho kuultaa vähän sukkisten alta läpi.

Äänestä

Voihan miehet sukkahousuja käyttää.
Ihan mukavathan ovat, ilman revittyjä housujakin.
Vielä tukisukkahousut tukee suonikohjuja asiallisesti.
Väri ei niinkään tärkeä, perus ruskea ihan bueono.

Äänestä

Sukkahousut paremman näköiset kun paleltunut punainen läskiiho

Äänestä

Totta kai sukkahousut jos jotain haluaa alle laittaa. Kalsarit näyttäisivät karsealta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Poika revityissä far kirjoitti:

Tykkään käyttää silloin tällöin revittyjä farkkuja. Näillä ilmoilla revityt farkut on jo liian kylmän tuntuiset ilman pitkiä alusvaatteita. Koitin joskus pitkiä kalsareita, mutta ne näytti mielestäni typeriltä. Tytöillä olen usein nähnyt sukkahousuja revittyjen farkkujen alla, mutta eilen näin n. 20 vuotiaalla pojalla musta/vihreä raitaiset sukkahousut revittyjen farkkujen alla. Mielestäni ne näytti tosi siistiltä. Mitä mieltä muut on, voiko poika käyttää sukkahousuja revittyjen farkkujen kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu