Tällä palstalla on haukutta suomalaisia ja länsimaisia naisia. Tässä hieman omia kokemuksiani:
Olin Phuketissa Patong Beachilla uimassa terapia-altaan lämpöisessä merivedessä. Viereeni tuli lauma ruotsalaisia nuoria naisia yläosattomina frisbeetä heittelemään. Pari kertaa se lensi minunkin luokse ja heitin sen noille vaaleille pitkän huiskeille blonditytöille takaisin.
Olihan ne viereisissä rantatuoleissa bikineissään maanneet japanilaistytötkin TODELLA kuuman näköisiä pakkauksia, mutta kyllä taas täytyi todeta, että länsinainenkin voi olla k-a-u-n-i-s. Eräs mies oli thaimaalaisen naisensa kanssa uimassa, mutta tuo nainen oli verhonnut itsensä uimapukuun.
Siinä jääkylmää Breezeriä, Tigeria ja Signgaa maistellessani ohitseni kulki myös hieman kypsempää länsimaista naista yläosattomissa.
Kyllä se vaan on niin, että todellista kauneutta ei tarvitse peitellä.
Illalla sitten nautimme vaimon kanssa kahdestaan hotellin kylpyammeessa ja sängyssä.
Olin Phuketissa Patong Beachilla uimassa terapia-altaan lämpöisessä merivedessä. Viereeni tuli lauma ruotsalaisia nuoria naisia yläosattomina frisbeetä heittelemään. Pari kertaa se lensi minunkin luokse ja heitin sen noille vaaleille pitkän huiskeille blonditytöille takaisin.
Olihan ne viereisissä rantatuoleissa bikineissään maanneet japanilaistytötkin TODELLA kuuman näköisiä pakkauksia, mutta kyllä taas täytyi todeta, että länsinainenkin voi olla k-a-u-n-i-s. Eräs mies oli thaimaalaisen naisensa kanssa uimassa, mutta tuo nainen oli verhonnut itsensä uimapukuun.
Siinä jääkylmää Breezeriä, Tigeria ja Signgaa maistellessani ohitseni kulki myös hieman kypsempää länsimaista naista yläosattomissa.
Kyllä se vaan on niin, että todellista kauneutta ei tarvitse peitellä.
Illalla sitten nautimme vaimon kanssa kahdestaan hotellin kylpyammeessa ja sängyssä.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Kun länsineidot vielä on varustettu pitkänhuiskeilla säärillä niin waude. Thainainenhan on lyhyt ja litteänaamainen, häpeää alastomuutta, vaikka moraali muuten onkin sitten vapaamielinen. Mutta kaikki jannuthan ei voi saada länsimaisesta naisesta seuraa so...
minä pidän thainaista huomattavasti suomineitoa kauniimpana.Noin yleisesti ottaen...
Aasialaisissa kulttuureissa (varsinkin ihon) vaaleutta pidetään status symbolina, eli ei ole peltotöissä, eli kuuluu parempaan "kastiin", tämä on tullut selväksi aasialaisen vaimoni keskusteluista. Luultavasti kaikki naiset osaa olla mustasukkaisia toisilleen.
oletko käynyt milloin silmälasejas uusimassa?
Kyllä sitä tiedetään mihin sinä vaaleuttasi käytät. Saatanan paskat blondit horot naivat tummia Välimeren miehiä ja antavat huonon maineen kaikille Pohjois-Euroopan naisille.
Miksi kaikkien naisten aina pitäisi metsästää miehiä ? Käsittämätöntä. Nykyisin naisilla on kaikkein hulvattominta ihan yhdessä bilettäessä ilman mitään miehiä !
Voisitko opetella lukemaan ja ymmärtämään luetun? Se auttaisi kovasti ennen kommentointia.
Phuketissa kiinnitin myös huomiota kauniisiin japsityttöihin.
Toki kauniita eurooppalaistyttöjäkin näkyi, mutta ne oli alaikäisiä, ehkä 14-15 v.
Heidän lisäkseen rannalla oli vain rupsahtaneita ja ylipainoisia 30 perheenäitejä.
Jostain syystä parikymppiset eurooppalaiset tytöt loistivat poissaolollaan.
Sen ikäiset liikkuu akselilla Bulgaria- Välimeren maat- Espanja- Kreikka jne. Niin siis jos keskenään reissaavat eivätkä vanhempiensa kanssa. Säpinäähän tytötkin haluaa eikä thaimaa vaan ole tytöille sellainen maa.
"Viereeni tuli lauma ruotsalaisia nuoria naisia yläosattomina"
"Olihan ne viereisissä rantatuoleissa bikineissään maanneet japanilaistytötkin TODELLA kuuman näköisiä pakkauksia"
"thaimaalaisen naisensa kanssa uimassa, mutta tuo nainen oli verhonnut itsensä uimapukuun"
Eli sulle kauneuskäsitys naisesta on näköjään suoraan verrannollinen vaatteiden vähyyteen?
No jaa - joku voisi määritellä kauneuden myös itse ihmisestä eikä vaatteiden määrästä.
voihan se olla tietenkin, mutta ongelma muodostuu siitä, että ne kauniit myös tietävät markkina-arvonsa, kun taas mm aasiassa on todella kauniita jonoksi saakka eikä ne itse aina ymmärrä meidän arvostavan sellaista kauneutta joten iiden kanssahan pääsee ihan juttusille.
on vain muutama kansallisuus johon olen törmännyt ja josta en ole nähnyt itseni mielestä kaunista naista ja esimerkkeinä on intia ja korea. Tämä on sinänsä outoa koska thaimaa, kiina ja japani lukeutuvat suosikkeihini. jopa afrikassa oli kauniita.
ruotsihan on tunnetusti kauniiden naisten maa, ja norja tietenkin, kun siirrytään hollanti/saksa linjalle niin nokka alkaakin jo kohota asteikolla aika ylös.
"on vain muutama kansallisuus johon olen törmännyt ja josta en ole nähnyt itseni mielestä kaunista naista ja esimerkkeinä on intia ja korea. Tämä on sinänsä outoa koska thaimaa, kiina ja japani lukeutuvat suosikkeihini. jopa afrikassa oli kauniita."
Koreassa käydessä näin kyllä kauniita naisia, toki korealaiset ovat keskimäärin hieman kulmikkaamman näköisiä kuin kiinalaiset tai japanilaiset ja ehkä siksi vähemmän viehättäviä länsimaiseen silmään.
Itsekään en ole ikinä nähnyt erityisen kaunista intialaista, vaikka olen kerran intiassa pikaisesti käynytkin.
intian versiona, ei nappaa. Ihan tavallisen näköinen mielestäni. En väittänytkääm etteikö noissa intia ja korea olisi kauniita naisia, en vain muutamassa kuukaudessa per maa nähnyt niitä.
Viestisi oli asiallinen tähän asti, mutta sitten kommentoit
"Kyllä se vaan on niin, että todellista kauneutta ei tarvitse peitellä.
Illalla sitten nautimme vaimon kanssa kahdestaan hotellin kylpyammeessa ja sängyssä."
Mitä oikein tarkoitit näillä kommenteilla? Ettäkö pitäisi olla alasti, jos on kaunis, että saisit kuolata rauhassa? Ja ensin kuolasit kauniiden ruotsalaisten perään ja sitten olit vaimon kanssa kylpyammeessa ja harrastitte seksiä. Kammottava yhdistelmä. Olisit saanut viestistäsi ihan asiallisen jättämällä nämä suorastaan perverssit kommentit pois. Terapia-allas kuulosti myös siltä kuin olisit esim. pyörätuolissa tai muuten sairas.
Se on kyllä maailmanlaajuinen fakta, että naiset skandinaviassa ovat maailman kauneimpia.
"Se on kyllä maailmanlaajuinen fakta, että naiset skandinaviassa ovat maailman kauneimpia"
Mistäs oikein tän faktan repäisit?
Katsoppas minne kansainvälisten kauneuskilpailujen kärkisijat menee. Eipä siellä pahemmin pohjois Eurooppalaiset naiset pärjää vaan palkintosijoista eniten menee E-Amerikan pohjoisosien ja kaakkois Aasian valtioiden edustajille.
Miss universum kisoissa voitto on mennyt useiten USAan, tosin syy voi olla siinä että tuomareista suurin osa on ollut jenkkiläisiä julkimoita, sitten seuraakin Venezuela ja Puerto rico (myös USAn alainen itsehallintoalue)
1 USA 7
2 Venezuela 6
3 Puerto Rico 5
4 Sweden 3
5 Brazil 2
6 Finland 2
7 Australia 2
8 Japan 2
9 India 2
10 Canada 2
Ainoat voittojen määrässä kärkikymppiin yltäneet euroopan maat sattuvat olemaan ruotsi ja suomi.
Sori äskeinen lista oli hieman vajaa, eli myös 2 voittoa saavuttanutta ja siten jaetulla 5. sijalla ovat myös
11. Trinidad & Tobago 2
12. Thailand 2
13. Philippines 2
Missä on semmoinen maailmanlaajuinen fakta että skandinaavi naiset olisivat maailman kauneimpia hahahahhaha ei perkele mikä narsistinen vitsi jippii. Katohan nyt tyttö vähän ensinnäkin noita miss universum tilastoja, heh..Kyllä se on etelä amerikka joka jyllää, sit aasia sekä eurooppa.
Ja sitten on vanhat hampaattomat enkku miehet tulleet kyllä kehumaan skandinaaveja naisia, kun olen sanonut olevani suomesta, mutta ei todellakaan kauneudesta, vaan nimenomaan helppoudesta saada pillua ja avoimesta seksistä, mut ei niin pervosti kuin germaanit.
kolkuttiko omatuntoa ja laitoit sitten vasta aasian maat? katsoppa kuinka monta kertaa filippiina on tullut kakkoseksi ja kolmoseksi, kyllä finski tytön sija listalla tippuu enemmän heh.
ps. maailmalla tunnettu asia on filipina beauty ja se on käsite nature kauneudesta eli luonollisesta kauneudesta jota moni suomi tyllerö voi vain haaveilla. Kokeile vaikka googlea tai youtubea noilla hauilla finnish beauty ja filipina beauty.
Ja tämä on oikeasti helvetin moinen fakta ja ilman sarvia ja hampaita.
edit natural
Mitenkään väheksymättä Armi Kuuselan voittoa ensimmäisissä Miss Universe kisoissa vuonna 1952 tai viimeisintä pohjoismaihin tullutta voittoa vuonna 1975, niin tuo sinun 60 vuoden ajalta tehty voittajaluettelo ei kovin hyvin kerro nykytilanteesta koska vasta 2000 luvulla on kilpailuihin tullut mukaan maat jotka nykyisin palkintosijoja kaappaavat.
Kun listataan 2000-luvulla kansainvälisissä kauneuskilpailuissa (Miss Universe, Miss World ja Miss International kilpailuista) voittajat, perintöprinsessat ja special awardin saaneet, lista näyttää totaalisest toiselta:
Venezuela 19
China ( Hong Kong) 18
Japan 11
Colombia 10
South Korea 10
Puerto Rico 10
Philippines 9
USA 9
Dominican Republic 6
Russia 6
Australia 5
Poland 5
Thailand 5
Greece 4
Panama 4
India 3
Mexico 3
Brazil 2
Finland 2
Spain 2
Paraguay 2
US Virgin Islands 2
South Africa 2
Tuo Venezuelan ykkössija ei sinäänsä ollutkaan mikään yllätys mutta Kiinan kakkossija ja Japanin kolmossija kylläkin.
Kauneuskilpailut, kuten Euroviisutkin, ovat poliittinen lavaste. Eikös jokainen uusi EU maa ole jo voittanut viisut kertaalleen? Tuliko yllätyksenä? Minulle ei, niin läpinäkyväähän tuo on.
Jos otetaan suomen valionaiset ja verrataan heitä tavalliseen thaityttöön silloin suominainen voi nippanappa olla kauniimpi.
Mutta jos bongataan 20 ensimmäistä nähtyä 20-35w naista helsingistä ja bangkokista suurella todennäköisyydellä kaikki thait ovat nussittavamman näköisiä ja useimmat myös hoikempia kuin suomivosut;)
Suomalaisen naisen soisi kesällä verhoavan kroppansa paremmin useassa tapauksessa kun selluliittia on liikaa.On järkyttävän näköistä kun ylipainoinen siiderivalas lyllertää pitkin espaa niukissa vaatteissa.
On täällä paljon kauniita naisia. Monet niistä ovat valitettavasti tyhmiä tai sitten ämmiä.
Vaan ei se taida Ruotsissa olla sen parempi. Tyhmä blondi valitsee itselleen kovista leikkivän ääliön eikäö kohteliasta herrasmiestä. Noo Venäjältä saa niitä blondeja rahalla niin ei tarvitse näitä Pohjolan ämmiä sietää.
On ne Suomi naiset jotkut upean näköisiä. Tunsin yhden uskomattoman blondi. Oli niin seksikkään näköinen, mutta lortto ilmeisesti avasi jalkansa kovanaamaa leikkiville typeryksille.
länsinaisesta kun puhutaan on syytä mainita tsekki ja romania.
Kyseisissä maissa on kaunottaria pilvin pimein,nainen joka on suomimallin/missin tasoa on helppo bongata:)
haukkumassa suominaisten ulkonäköä kun suomimies itse on todella ruma, isosieraiminen pottunenä, lyhytjalkainen, talitintin omaisella ihravatsalla, lyhyet länkisääret, tihrusilmät, turvonneet luomet ja useimmiten myös alahuuli. Huonot hampaat, ulolle haiseva, huono käytöksinen, kylmä, väkivaltainen jne
kommunikointikyvytön. Lyhyesti sanottuna tyhmä ja tylsä. Tuollaiset arvostelee naisten ulkonäköä HAHAHAHAHAHAAA HOHOHOOOOOO
HAHAHAHAHAAA BUHAHAHAHAHAHA HEHEHEHEHEHEEE
Mutta tota naislegendaa heittävät jätkät on yleensä itse niin riman alta, että enimmäkseen haaveilevat vaan paremmasta.
Ja nyt voitkin sitten mennä Kreikkaan. Taitaa vaan kreikkalaisilla ja muilla Välimeren miehillä olla aika pienet vehkeet verrattuna Pohjoisen sotureihin.
Haaveile sinä siitä kreikkalaisesta tai turkkilaisesta miehestä. Vai oliko ne italialaiset ja espanjalaiset jotka tällä kertaa kiinnostaan?
Mutta kuules: Ihan samat geenit ne suomalaisissa naisissakin ovat, etkö edes sitä tajunnut? Ihan samanlaiset lyhyet jalat, pottunenät, ihravatsat ja rumat naamat niille naisillekin periytyvät.
Naiset myös kasvavat ihan samassa kulttuurissa. Kännäävät paljon, käyttävät väkivaltaa, ovat kommunikointikyvyttömiä kylmiä jurottajia, sekä myös tylsiä.
Vai elätkö jossain pikku satumaailmassa, jossa naiset saavatkin samoilta vanhemmilta täysin erilaiset geenit sukupuolensa perusteella, tai jossa naisista kasvaa samassa kulttuurissa hurmaavaluonteisia älykkäitä maailmankansalaisia, mutta miehet saavat kaikki huonot luonteenpiirteet? Uskottavaa, todella uskottavaa.
Eipä ole koskaan tästä päätöksestä tarvinnut poiketa. Etelän miehet ovat rekvisiittaa ja pelkkää
flirttiä. Suomimies/ruotsimies nyt vain pelittää. Sama tausta, kulttuuri, tavat, uskontoko ? Siksi ihmettelen näitäkin juttuja, että suomimiehen täytyy hakea aasialaisia hoitoja.
Mitäs siinä ihmettelet? Aasialaiset naiset ovat yleensä naisellisia ja tietävät paikkansa perheessä. Sellaista kun kohtelee hyvin niin kaikki toimii. Suomalaiselle naiselle ei näytä riittävän mikään, aina on jotakin narinaa. Tämä ihan omasta kokemukesta josta 5 vuotta suomalaisen ja 15 vuotta aasialaisen kanssa naimisissa. Ei se alussa ole helppo aasialaisenkaan kanssa mutta asiat sentään saa aina selvitettyä, koska saa suunvuoron.
Johan tuli päivän paras vitsi!! Tietävät paikkansa perheensä, se on totta! ja se on sitten niin naisellista että!....ymmärsin kyllä ja tulihan se totuus sieltä jonkun teidän palstan pässien suusta!! Eli siis naisellisuus ja nyörtyminen on sama asia. Ymmärrän senkin, hah. Niin varmaan sellainen alistuvainen nainen antaakin suunvuoron, kun kyseessä vastapäätä on sovinistisika ja joka on ns. perheen pää ja nainen tietää siis paikkansa perheessä. Kyllähän sellaisen myöntelijä-mielistelijän kanssa tulee toimeen kuka vaan, pässimpikin jätkä kuten sinä ilmeisesti olet.
Suomalaisella naisella on tahtoa, ajatuksia ja älyä, mutta aasialaisella tuskin on kun on kasvatettu ns. kunnoittamaan ja nöyristelemään miehen edessä, siinä omaa tahtoa ja ihmisyyttä ei ole ollenkaan. Onneksi meidän suomalaisten naisten ei tarvitse nöyristellä miesten edessä samalla tavalla kuin aasialaiset naiset tekevät, sanomme oman mielipiteemme niinkuin haluamme jne. Aasialaisen äkkinäisen miehen kanssa elämä voi olla kurjaa, mutta suomalaisen hölmöläisen kanssa helpompaa, koska osaavat osaavat olla "naisellisen" nöyristeleviä saavuttaakseen tahtonsa.
sinun toimintasi tarkkailun alaisena.
Islantilaiset naiset ne on parhaita. Pääsee taas ensi viikolla Islantiin hurvittelemaan.