Musiikin tuominen iPodista iTunesiin?

oopee___

Elikkä mitenkä saan musiikin tuotua iTunesiin iPod nanosta? Onko se se Siirrä ostokset kohteesta iPod (x)? Sitä kun painan, sanoo iTunes ettei mulla ole valtuuksia toistaa noin 87 kappaletta tässä tietokoneessa. Miten saan ne muut kappaleet paitsi nuo siirrettyä iTunesiin? Tarkoituksena tuoda iPodilta musa iTunesiin ja sitten yrittää polttaa siitä levyä, vähän heikosti sujuu :) Kiitoksia jo etukäteen!

4

776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 1stMacFinn

      Ne biisit pitää säilyttää koneella, ei iPodissa. iPodin musa on sitä varten, että sen saa mukaansa. Vähän niinkuin radio, sinä kuuntelet ja radioasemalla on ne levyt.

      No, tuon töppäyksesi korjaamiseen on saatavissa ohjelmia. Etsi Googella. Ja voithan valtuuttaa sen koneen, valtuutuksiahan on viisi kerrallaan.

      • oopee___

        Väärinymmärretty tai ei, koneella ei ole niitä biisejä. Valtuuttaa en voinut kunnei ole tiliä storessa enkä voi tehdäkään ilman luottokorttia. Osaatko vinkata niistä ohjelmista, mikä kannattaa ladata?


      • IQU
        oopee___ kirjoitti:

        Väärinymmärretty tai ei, koneella ei ole niitä biisejä. Valtuuttaa en voinut kunnei ole tiliä storessa enkä voi tehdäkään ilman luottokorttia. Osaatko vinkata niistä ohjelmista, mikä kannattaa ladata?

        Oisko ollu iDump(?) jolla sai siirrettyä iPodista tietokoneelle biisit takaisin. En muista ihan varmaksi tota nimeä.


      • jytää
        IQU kirjoitti:

        Oisko ollu iDump(?) jolla sai siirrettyä iPodista tietokoneelle biisit takaisin. En muista ihan varmaksi tota nimeä.

        ja leffoja http://tinyurl.com/yekr2as


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      40
      6933
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      3918
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      45
      3290
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      36
      2862
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      16
      2672
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2228
    7. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2176
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      41
      2113
    9. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2057
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      39
      1980
    Aihe