Minua ihmetyttää, että miksi tuossa bull 136 kg-ketjussa bull itse ei vastaa koskaan mihinkään, vaikka tasan varmasti lukee itsekin tuota ketjua, vaan kaikkeen on vastaamassa joku bullin juomapullon kantaja Leech.
Muutenkin huvittavaa luettavaa tuo Leechin bullin ylistäminen. Onko tässä jokin tietty ymmärrettävä syy, miksi bull itse ei mitään kommentoi koskaan? Onko syynä vain se kun bullihan on joskus jossain sanonut ettei lue "muka ollenkaan" foorumeita ja siksi pitää jonkun välikäden kautta kertoa uutiset.
Keskustelu taas kuumana jostain vitun ranskalaisesta punnerruksesta heh heh.
Katselevat kuulemma videota siitä poikien kesken samalla juopottelevat kerran vuodessa ja varmaan masturboivat samalla.
Muutenkin huvittavaa luettavaa tuo Leechin bullin ylistäminen. Onko tässä jokin tietty ymmärrettävä syy, miksi bull itse ei mitään kommentoi koskaan? Onko syynä vain se kun bullihan on joskus jossain sanonut ettei lue "muka ollenkaan" foorumeita ja siksi pitää jonkun välikäden kautta kertoa uutiset.
Keskustelu taas kuumana jostain vitun ranskalaisesta punnerruksesta heh heh.
Katselevat kuulemma videota siitä poikien kesken samalla juopottelevat kerran vuodessa ja varmaan masturboivat samalla.
Vastaukset 11
Vanhimmat
todella surkuhupaisa kyseinen viestiketju
siitä surkuhupaisan tekee,kun ottaa itseensä kaiken mitä bullista sanotaan.aikuinen mies!
Onko tää Leech siis se lyhyt kalju kaveri, jonka kädet on kääntyneet eteen, posket tekee oman varjon kuun valossa; vähän sellainen, että kun kaavun heittäisi päälle, niin muistuttaisi Notre Damen kellonsoittajaa?
repunkantaja kantaa repussaan viestejä ja yhä sokeasti uskoo bullin mahdollisuuksiin vaikka oikeasti ei ole mitään oikeita sijoituksia tulossa koskaan.
Niinpä. Jari tekee käsittääkseni leipänsä eteen pikkasen enemmän kuin vaan reenaa ja nukkuu jossain reenisalin komerossa. Kaikkihan sen ymmärtää, että sellasella pelillä on aika vaikee lyödä leiville. Menestymiseen pätee yks erittäin simppeli sääntö: mitä useammalle pystyy tuottamaan hyötyä, tai olemaan hyödyksi välillisesti tai välittömästi, sitä suurempi menestymismahdollisuus on olemassa. Jarihan puuhastelee päivisin kaiken näköstä, kyseessä ei varmasti ole mikään laiska kaveri, joka odottelee toisten apua, vaan yrittäjä henkeen ja vereen.
Suomi on sen kokoinen maa, että jos täällä aikoo unelmansa saavuttaa on ne saavutettava IHAN itse ja epäilen, että sama pätee myös ulkomailla. Ei ole olemassa hyvää haltijatarta tai parempaa huomista. Pitää vaan tehdä työtä, työtä ja helvetisti enemmän töytä. Urputtajaa ja itkijää riittää aina. Ne on ehkä yleensä just sitä porukkaa, joka ei oo oikeastaan koskaan uskaltanut mistään unelmoidakaan tai yrittänyt ylittää rimaa pikkasen korkeemmalta, niillä ei ole mitään käsitystä mitä ne unelmat oikeesti vaatii.
Jari on tässä mielessä kyllä kova jätkä. Miettikää itekin. Mies ei lähtökohdiltaan ole varmasti sen kummosempi jamppa kuin kukaan muukaan meistä, mutta silti kukaan muu meistä ai ole seisoskellu samalla lavalla samalla tarkotuksella maailman huippujen kanssa, tai lyönyt tosissaan tavoitteekseen haastaa omat idolit. On meinaan sellanen unelma, jonka moni tyrmää kohdaltaan välittömästi. Vaadittujen uhrausten ja työn määrän tiedostaa vähän tyhmempikin. Se on valtava. On helpompi könytä kotona.
Vittu mitä paskaa. Mitään muuta tuskin saavuttaa tuolla touhulla kuin terveyden menetyksen ja aikaisen kuoleman.
hulluksi myös kutsutaan ihmistä tai ihmisiä jotka eivät tajua omasta lajistaan sen vertaa että on aivan järjetöntä tuhota terveys ja aikainen arkku sen takia että yrittää.
vaikka nykäsen masalle olisi syötetty pakettiautollinen hormoneja päivässä niin ei se mies olisi pärjännyt huipulle, silloin kannattaa tehdä jotain muuta, hypätä vaikka mäkeä sukset jalassa jos siinä sattuis pärjäämään. sama pätee mentulaan ehkä siitä vois tulla mäkihyppääjä? kuka tietää?
Jos Bull olisi joku random itä-eurooppalainen bodari niin pakkotoiston kuvaketjussa häntä haukuttaisiin joukolla, varmaan Leech etunenässä. Nyt kun on suomalainen niin arvioidaan fysiikkaa hieman toisin.
Jos olisi kyse vain terveestä tsemppaamisesta sen ymmärtäisi,mutta kun äijät (leech etunenässä) on täysin sokea tän jätkän fysiikalle vaikka bulli on pari kertaa vieläpä käynyt vertailuttamassa itsensä muihin oikeisiin pro-ukkoihin! Kuin vitun pihalla pitää äijän olla?
http://www.musculardevelopment.com/photos/transferred/DSC_7441_MXPELVDRHX.jpg
mites ne siel ulkomaisil potifoorumeil onkaan jartsaa kommentoinu:
"shouldn't ne a pro", "gotta be over 55 years old", "HUGE gut", "won't come anywhere in any show", "dead by 50" jne.
jätin ne kaikkein ilkeimmät kommentit pois
http://www.jarimentula.fi/images/iso7.jpg
tsemppiä treeneihin
Nostetaampa kissa pöydälle.
blaa