Miten voin kysyä englanniksi perheeltä, että pitäisikö minun hankkia Briteissä puhelinliittymä? Olen pähkäillyt tätä turhan kauan, eikä sanakirjoistakaan apua ole, joten jos tiedät vastauksen, olisin kiitollinen jos kertoisit siitä. :) Onko muuten kokemuksia vaikka Englannin prepaid-liittymistä?
Puhelinliittymä englanniksi?
4
3818
Vastaukset
- briteist
Monet perheet hankkii/auttaa hankkimaan liittymän, yleensä pay as you go -liittymän, joka on siis prepaid-tyyppinen liittymä, johon etukäteen ostetaan puheaikaa.
Ehdottomasti kannattaa hankkia liittymä! Ei ole vaikea saada, monet supermarketit ja postit ja kioskit myy sekä liittymiä että puheaikaa. - puhlelintyty
O2 on ainakin ihan hyvaksi havaittu liittyma :) Prepaid versio siita siis. Vodafone on toinen tollanen aika yleinen, kannattaa kysella mika liittyma perheella on ja vaiks frendeilla (tai kehen nyt yleisimmin puhecredittejasi kaytat) ja sen perusteella valita liittyma mika tulee halvimmaksi :)
- Lebara
Hei,
Itse vietän aijoittain pitkiäkin aikoja englannissa ja ostin sinne mennessäni Lebara-pay as you go liittymän. Sillä on halvimmat puhelut suomeen, 15p/min kännykkään ja muistaakseni 4p/min kiinteään liittymään...samoin tekstiviestit ovat halvimmat 10p/kpl.
Itse ostin omani lentokentältä hintaan 99p, mutta jos sen tilaa netistä se on ilmainen.
Voit ladata top uppia esm postitoimistoissa ja sivuilta voit hakea postinumerolla lähimmän latauspaikan.
Jos perhe lataa puheaikaa sen voi myös tehdä UK pankkikortilla netissä (voivat esm vähentää palkasta jos ei kuulu palkaan).
Vertailin itse hintoja tarkkaan, koska siellä ollessani tekstaan suomeen aika paljonkin ja tuo oli, kuten sanoin edullisin.- Lebara
käsittääkseni englannissa ei ole pay as you go liittymillä mitään etuja siitä soitatko omaan vai toisen operaattorin verkkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1762667- 1642499
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182177Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee592052Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31729"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591434Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2041420Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2241153Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931128Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3641058