Mies, miten sinut pitää huomioida?
Jos naiset tahtovat olla prinsessoita ja miesten kuuluu huomioida heidä, niin mitä nainen tekee miehensä eteen?
Mies, miten sinut pitää huomioida?
13
415
Vastaukset 13
- trust me
hieroisin sinuna vaikka hartioita tai kehuisin ulkonäköä...ihan normi tykkäämistä suosittelen. älä ainakaan ala kokkaamaan tai saat olla pitopalveluvalmiudessa koko ajan rakkauden vastineeksi
- ulkonäköulkonäkö
relaxed_eyes kirjoitti:
Camoonn, ulkonäön kehuminen miestä huomioivaa? Taidat olla nainen.
te miehet sitten valitatte että nainen ei koskaan kehu ulkonäköä yms. minusta se on ihan ookoo jos sanon mikä miehessä minun silmää hivelee. tietysti jos ei ole mitään sanomista ei kannata ehkä keksiä turhia asioita kun ne ei mee läpi.
ulkonäköulkonäkö kirjoitti:
te miehet sitten valitatte että nainen ei koskaan kehu ulkonäköä yms. minusta se on ihan ookoo jos sanon mikä miehessä minun silmää hivelee. tietysti jos ei ole mitään sanomista ei kannata ehkä keksiä turhia asioita kun ne ei mee läpi.
Ei mun itsetuntoa ainakaan mitkään ulkonäkökehut hivele. Enkä mä kyllä tiedä ketään muutakaan miestä jonka itsetuntoa ne ruokaa enemmän hivelis. En ainakaan oo kuullu, että kukaan olis siitä valittanu.
Tietty mun tuttavapiiriin ei mitään ragnareita kyllä kuulukaan.- ulkonäköulkonäkö
relaxed_eyes kirjoitti:
Ei mun itsetuntoa ainakaan mitkään ulkonäkökehut hivele. Enkä mä kyllä tiedä ketään muutakaan miestä jonka itsetuntoa ne ruokaa enemmän hivelis. En ainakaan oo kuullu, että kukaan olis siitä valittanu.
Tietty mun tuttavapiiriin ei mitään ragnareita kyllä kuulukaan.mies tykkää jos sitä kehuu esimerkiksi lihaksia tms. Eikö miehennkin ole tärkeää tuntea itseään halutuksi myös seksuaalisesti?
Mikä on ragnar?? ulkonäköulkonäkö kirjoitti:
mies tykkää jos sitä kehuu esimerkiksi lihaksia tms. Eikö miehennkin ole tärkeää tuntea itseään halutuksi myös seksuaalisesti?
Mikä on ragnar??Voihan sitä ihmistä kehua ja sitä moni voi mielellään kuunnellakin, mutta ei sen varaan mitään itsetuntoa rakenneta. Mun mielestä hyvän itsetunnon omaavilla se kehu/pilkka ei vaikuta millään tavalla. Kehu/pilkka voi toki siihen mielialaan vaikuttaa, on sitten henkilöstä itsestään kiinni mitä sillä tekee...
Siitä itsetunnostahan tulisi juuri jotain tekemällä ansaittavaa, jotta saat niitä kehuja. Kehuihin voi jäädä stten koukkuunkin ja jos sitten jossain vaiheessa kehut alkaa muuttua pilkaksi niin sitten ollaan pulassa. Ei mielestäni kovin terveellistä touhua. Tulee nyt ihan sellainen yksinkertaistus mieleen kuin kauneusleikkaus...- dayum
ulkonäköulkonäkö kirjoitti:
mies tykkää jos sitä kehuu esimerkiksi lihaksia tms. Eikö miehennkin ole tärkeää tuntea itseään halutuksi myös seksuaalisesti?
Mikä on ragnar??"Eikö miehennkin ole tärkeää tuntea itseään halutuksi myös seksuaalisesti?"
Voi tulla vähän liian pelkistetyn simppelistä tämä, mutta se, että nainen jo yleensäkään on tekemisissä meikäläisen kanssa (ihan siis yleensäkin lähekkäin olemisesta alkaen) kertoo jotain niistä naisen haluista. Hyvin melko vähän (huom. lue äskeiset 3 sanaa uudelleen ettei synny väärinkäsitystä liian puusilmäisyyteni johdosta ja ettet kuvittele että naisen pitäisi olla aina [
Se olis ihan huomioivaa jos neiti suvaitsee elää välillä myös tässä todellisuudessa jossa en ole prinssi vaan mies ja erehtyväinen ja rajallinen niin käsitys- kuin toimintakyvyssäni.
Tätä voi toteuttaa vaikkapa sillä tavoin ettei käytä virheitäni mua vastaan tai vaikkapa siten että kun mulla on selvästi vaikeeta jonkun jutun kanssa niin jeesaa siinä. Se juttu voi vaikkapa liittyä sinuun tai suhteeseen tai johonkin mitä sinä koet tarvitsevasi. Jos vaikka joskus olisin se heikko lenkki olis hirveän huomaavaista jos ei sen anna katketa vetämällä ketjusta liikaa.
Mut mä olenkin mä. Enemmän kuin tekemällä tehtyä huomiota mä kaipaan hyvää perustaa.- monte34
mitään muuta e siihen tarvita
Ei muuta kuin tekoprinsessa enklantiin, siellä taitaa olla pari oikeaa prinssiä vapaana.
Ruotsissa taitaa olla myös yksi prinssi vappaana.
Ruotsin prinsessat vastaavasti menevän tänä vuonna naimisiin.
Ensin Victoria ja parin kukauden päästä Madeleine.- au-liskot
sitä mitä käsketään, ja sit jos sanot että "mä tuun ihan kohta" niin voisikko oikeesti jotain puolen tunnin sisään olla autossa jo?
- Mies1985
Noo vaikkapa:
-Koskettelee miestä samalla varovaisuudella ja huolellisuudella kuin mitä mies naista. Vaikka mies kestäisikin enemmän höykytystä niin silti semmoinen hentous olisi eräänlainen kunnioituksenosoitus. Siis esim.syliin ei tarvitse kysymättä pompata istumaan.
-Ulkonäön kehuminen ja ihaileminen. Sen pitää tietysti olla aitoa.
-Joskus voi esim.tarttua (rutistaa, suudella tms.) varoittamatta ja ehkä sanoa jotain kohottavaa; osoittaa tunteiden paloa ja vastustamattomuutta.
-Yleinen terve uteliaisuus miehen asioihin; osoittaa kiinnostuneisuutta. Mitä pienempiä asiat mistä kiinnostuu, sitä tärkeämpi olo miehelle potentiaalisesti tulee. Naisethan puhuvat usein melko estottomasti kaverimiehilleen vaikka kynsien väristä.
-Seksin tai hyväilyn saralla voi ottaa (myös) sellaisen asenteen että on itse utelias ja kiinnostunut tekemään jotain eikä vain palveluksena; ei asettele asiaa verbaalisesti sillä tavalla että mies joutuu anojan rooliin. - dayum
Ole noin suunnilleen oma itsesi. Minä ainakin osaan sen perusteella tehdä ratkaisuni, tuleeko hommasta mitään vaiko ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981324
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1061080- 61897
Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k38880Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi54872- 3848
Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.128817- 65675
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant52628Ei ole siitä kiinni
Että en tykkäisi. Tykkään liikaa, mutta se on epäsopivaa. Hirveää kidutusta ruokkia tunnetta täällä, jos todellisuudessa34570