Olen ajatellut laittaa tänne suomi24 treffeihin profiilin kokeilla löytyykö mitään, mutta välillä on käynyt mielessä että jos täältä ei löydy mitään tai vain seksin kinuavia miehiä. Arveluttaa myös se että en ole tuollaisille sivuille laittamassa kuvaani esille niin jos joku esim. joskus samassa koulussa olevan kanssa kirjoittelen ihan "tietämättäni" tai jos se onkin vaikka joku epämiellyttävä henikilö vaikka samasta koulusta josta en silloin pitänyt lainkaan.. Sattumaahan se vain olisi, jos joku tuttu tulisi siellä vastaan..
Onko teillä joilla on (ollut) treffit profiili täällä tullut sattumalta vastaan joitakin vanhoja tuttuja esim. vanhasta koulusta, vanhalta työpailkalta..? Miten kävi, kun tajusitte/saitte tietää kuka kirjoittelee toisessa päässä; loppuiko vietittely siihen vai jatkuiko jotenkin? Yllätyitkö siitä kun hänkin hakee seuraa netistä ?
Yms. kokemuksia?
Onko teillä joilla on (ollut) treffit profiili täällä tullut sattumalta vastaan joitakin vanhoja tuttuja esim. vanhasta koulusta, vanhalta työpailkalta..? Miten kävi, kun tajusitte/saitte tietää kuka kirjoittelee toisessa päässä; loppuiko vietittely siihen vai jatkuiko jotenkin? Yllätyitkö siitä kun hänkin hakee seuraa netistä ?
Yms. kokemuksia?
Vastaukset 4
Vanhimmat
pari tuttua sokkotreffien kautta..
Ensimmäinen oli minulle järkytys.. etenkin, kuntiesin, että hän oli ollut pitkään ihastunut minuun, ja minä en häneen. Siitä jäi morkkikset päälle.. Hyvä mies varmaankin, mutta ei mun makuun. En halua viestitellä hänen kanssaan.
Toinen puolituttu tuli kanssa, muuta tunnistimme toisemme vaihdetuamme ensiksi kuvat. Tapailemme vieläkin, mutta kaveripohjalta.
Itsekin olen näköjään hairahtanut nettideittailuun, joten en ihmettele muidenkaan toimintaa.
Vain ääliö sokkotreffejä yrittää, ja perheenäidit.
"Vain ääliö sokkotreffejä yrittää, ja perheenäidit."
Päinvastoin. Niillä sokkotreffeille päätyvillä on sentään MUNAA kohdata toinen ilman helvetillis-perkeleellisiä ennakko-odotuksia ja -asenteita.
Itse olen käynyt vain ja ainaostaan sokkotreffeillä. Muutama viesti on vaihdettu ajan kanssa ennen treffejä, ja kuviakin on saatettu vaihtaa. Ainakaan mulla ei ole näistä tapaamisista pahaa sanottavaa. Kyllä ne tavatut naiset ovat olleet harvinaisen järkeviä siihen verrattuna, että täällä nettideiteissä on jos jonkinlaista sukan kuluttajaa...
Kiinnostavimmat ihmiset löytää kuvattomien profiilien takaa, paitsi jos on hakemassa missiä, seksiseuraa, etc. Siinä tapauksessa ihmisille tuntuu olevan ulkonäkö kaikki kaikessa. Pääasia että näyttää hyvältä, vaikka siellä pääkopassa ei olisi yhtään omia ajatuksia.
Kokeilemaan vain, voithan sä aluksi vaikka jättää kuvan pois. Tai laitat siihen että vastaat vain sellaisille joilla myös on kuva ni tunnistat tutut... Ei se elämä niin vakavaa ole :) Paljonhan täällä taitaa olla vaan seksiä vonkaavia, mutta on siellä joukossa kai muutama kunnollinenkin tyyppi.