Seurustelukumppanini haluaa lapsen kanssani. Ok, asiassahan ei ole muuten mitään kummallista, mutta tilanteesta tekee kinkkisen se, että meillä on jonkinlainen sukulaisuussuhde. Seurustelen siis velipuoleni jälkeläisen kanssa. Mietityttääkin, että voiko etukäteen selvittää esim. verikokeella mahdollisen yhteisen geeniperimän ja sen vaikuttaako se lapsen terveyteen ja kehitykseen.
Järjellä ja tunteella
Ajatellen
1
1117
Vastaukset
- ghdghh
..vähän siitäkin että mitenkä tuo velipuoli on sulle velipuoli? onko teillä sama äiti tai isä? vai onko hän äidin/isän uuden puolison lapsi (jos on näin, niin sittenhän te ette ainakaan ole oikeasti mitään sukua keskenänne)?.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232443Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531723Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu284974Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup11974- 253964
- 146893
- 56844
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110749- 46725
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8718