AY: liike terrorisoi Finnairia matkalukuilla kentällä . Voidaan lyödä vaikka vetoa mutta näin on.
Olisi parasta lopettaa AY: liikkeen sotkeutuminen firman johtamiseen , on aina nähty mitä seuraa
kun renkipoika yrittää isännöidä . Suomesta on loppunut juuri tuollaisen takia tuhansia työpaikkoja .
Telakoilla oli tapana perjantainen ulosmarssi että päästiin sunanlämmitykseen , kokemusta on .
Olisi parasta lopettaa AY: liikkeen sotkeutuminen firman johtamiseen , on aina nähty mitä seuraa
kun renkipoika yrittää isännöidä . Suomesta on loppunut juuri tuollaisen takia tuhansia työpaikkoja .
Telakoilla oli tapana perjantainen ulosmarssi että päästiin sunanlämmitykseen , kokemusta on .
Vastaukset 10
Vanhimmat
Taitaa olla kyllä ihan Finnairin kykenemätön johto joka terrorisoi työläisiä.
Tällaista siitä sitten seuraa kun henkilökunta voi huonosti.
On siis aika typerää väittää, että Finnairilla olisi jotain osaa tai arpaa tässä sotkussa.
Eräällä rakennustyömaalla oli tapana että eräs ay-aktiivi töiden jälkeen potkaisi naulalaatikon alas. Kapitalistilla on kuulemma aikaa noukkia naulat maasta.
Sitten sama porukka itkee kun paikalle palkataan Virolaista työvoimaa, jotka eivät tahallaan lyö kapuloita rattaisiin.
Ay-liike voitaisiin jo luokitella rikollisjärjestöksi.
Virolaiset lyövät koko työmaan saartoon.Kun eivät saa palkkojaan.
Harmittaahan se roistoyrittäjää sellainen.
http://www.rakennusliitto.fi/viestinta/mediapalvelu/liiton_julistamat_saarrot/
kuin että ovat tosi lapsellisia nämä "laukunkantajat". Viedään aivan tahallaan laukkuja vääriin koneisiin. Tuollaiset "lapset" joutavat hiekkalaatikolle leikkimään. Kenkää vain jokaiselle! Kyllä tilalle löytyy sellaisia, jotka haluavat tehdä töitä leipänsä eteen. Hyvinpä ovat nämä kasvaneet nämä nykyiset työikäiset. Ennen haluttiin tehdä kunnolla töitä. Toivottavasti Finnair myydään johonkin ulkomaille ja kaikki työntekijät tulevat muista maista! Suomalaiset saisivat nuolla näppejään. Tosi inhottava sukupolvi. Itse olen jo eläkkeellä, eikä koskaan olisi tullut mieleen kiusata työnantajaa. Hän sen palkan kuitenkin maksaa. Ammattiyhdistysliike näköjään haluaa tappaa kaiken yrittämisen Suomessa. Ja jäsenet seuraavat kuin pässi narussa!
Niin.Finnairin henkilöstöpolitiikka on ollut jo vuosia surkeaa.
Voihan sitä tietysti ottaa paskaa niskaan ihan nöyränäkin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010010910900687_uu.shtml
olla kurjassa työpaikassa! Pitää ottaa lopputili ja etsiä parempi työpaikka! Tosi yksinkertaista! Miksi pitää tehdä kiusaa työnantajalle, kun voi lähteä pois.
on matkustavat turistit, liikematkaajat.
Finnairilaiset sahaa omaa oksaa mutta koska kommari olis järkevä ollu?
Finnairilaisesta puhut. Jos nyt näitä "laukunkantajia" tarkoitat, niin heidäthän Finnair myi tarpeettomina vuokratyöfirma baronalle, eli eivät ole finnairilaisia. Ei kuulu kuulemma ydinliiketoimintaan laukuista huolehtiminen.
Tapana, että jotkut liiton jyrät käski lakkoon ilman äänestystä lakkojen tarpeellisuudesta. Monet leimasivatkin itsensä silloin ulos pekkaselle.
Menihän ne lakkoon siitäkin syystä, kun tuli pyöröportit porteille. Syynä taisi olla, kun ei enää voinut pitää parin tunnin lounastaukoja ilman etteikö olisi jäänyt merkintää kulunvalvontaan.