Viikonlopun sulatuskaan ei saanut junia kuntoon...

Lähde: Uutisotsikot. Olisko jo alettava vaatimaan näitten junien ostoista päättäneitä tilille ja vastuuseen. Mitenkän paljon noille pöllöille kauppojen hyväksyjille on oikein maksettu "ruskeissa kirjekuorissa". Ei ihme , että VR tuottaa tappiota, kun kukaan ei talvella pääse ajoissa perille.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kaikkia vuoroja ei pystytä ajamaan maanantaina ja tiistaina. Eikö tuo alkaisi olla jonkun vastaavan ministerin tehdä jotain asian hyväksi.

Äänestä
  • VR pahoittelee mutta osa matkasta joudutaan suorittamaan junalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosi on kirjoitti:

Lähde: Uutisotsikot. Olisko jo alettava vaatimaan näitten junien ostoista päättäneitä tilille ja vastuuseen. Mitenkän paljon noille pöllöille kauppojen hyväksyjille on oikein maksettu "ruskeissa kirjekuorissa". Ei ihme , että VR tuottaa tappiota, kun kukaan ei talvella pääse ajoissa perille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu