EAC:n asetuksissa on sellainen välilehti kuin "Drive" ja siinä on kohta missä lukee "Drive read command" jonka alapuolella on alasvetolaatikko. Ohjeissa siinä laatikossa lukee myös "Autodetect read command", mutta mulla siinä lukee "Read command MMC1". Joku mättää, mitä siinä kuuluisi lukea? Siinä on myös nappula missä lukee "Autodetect read command now", saako tuohon laatikkoon oikean tuloksen siitä painamalla? Miten tärkeä tämä kohta edes on rippauksen kannalta?
EAC - Drive options
4
311
Vastaukset
- Hulilupteri
Lisäksi "Gap detection"-välilehdellä on laatikko missä ohjeiden mukaan lukee "Detection method B", mutta mulla "Detection Method A". Pitääkö muuttaa vai vaikuttaako tämäkään mihinkään?
- Hulilupteri
Jos asetukset on pielessä niin eihän loki silloin ilmoita "accurately ripped"?
- Hulilupteri
Hulilupteri kirjoitti:
Jos asetukset on pielessä niin eihän loki silloin ilmoita "accurately ripped"?
eikö kukaan käytä EAC:ta ja osaa neuvoa?
- kyllä...
Hulilupteri kirjoitti:
eikö kukaan käytä EAC:ta ja osaa neuvoa?
käyttää mutta kaikki ei jaksa alkaa pilkkua halkomaan eli minulle ainakin riittää se että se rippaa ne levyt, en jaksa alkaa penkoa joka ikistä asetusta ja murehtimaan että onkohan nämä ihan oikein. Eli se vanha sananlasku että jos ei ole rikki niin älä korjaa sitä. Mutuna jos se ilmoittaa että accurately ripped niin sitten se tarkoittaa sitä, vai oliko sinulla joku ihan oikea ongelma?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022226- 1041664
- 821337
- 1281333
- 1171236
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘601078Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis601054- 511027
- 36952
- 33824