EAC - Drive options

Hulilupteri

EAC:n asetuksissa on sellainen välilehti kuin "Drive" ja siinä on kohta missä lukee "Drive read command" jonka alapuolella on alasvetolaatikko. Ohjeissa siinä laatikossa lukee myös "Autodetect read command", mutta mulla siinä lukee "Read command MMC1". Joku mättää, mitä siinä kuuluisi lukea? Siinä on myös nappula missä lukee "Autodetect read command now", saako tuohon laatikkoon oikean tuloksen siitä painamalla? Miten tärkeä tämä kohta edes on rippauksen kannalta?

4

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hulilupteri

      Lisäksi "Gap detection"-välilehdellä on laatikko missä ohjeiden mukaan lukee "Detection method B", mutta mulla "Detection Method A". Pitääkö muuttaa vai vaikuttaako tämäkään mihinkään?

      • Hulilupteri

        Jos asetukset on pielessä niin eihän loki silloin ilmoita "accurately ripped"?


      • Hulilupteri
        Hulilupteri kirjoitti:

        Jos asetukset on pielessä niin eihän loki silloin ilmoita "accurately ripped"?

        eikö kukaan käytä EAC:ta ja osaa neuvoa?


      • kyllä...
        Hulilupteri kirjoitti:

        eikö kukaan käytä EAC:ta ja osaa neuvoa?

        käyttää mutta kaikki ei jaksa alkaa pilkkua halkomaan eli minulle ainakin riittää se että se rippaa ne levyt, en jaksa alkaa penkoa joka ikistä asetusta ja murehtimaan että onkohan nämä ihan oikein. Eli se vanha sananlasku että jos ei ole rikki niin älä korjaa sitä. Mutuna jos se ilmoittaa että accurately ripped niin sitten se tarkoittaa sitä, vai oliko sinulla joku ihan oikea ongelma?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      1984
    2. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      142
      1982
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      479
      1560
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      309
      1356
    5. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1199
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      19
      1128
    7. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1025
    8. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      128
      987
    9. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      100
      973
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      850
    Aihe