http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010011010903882_uu.shtml
ei nyt ku juhlaan pitoon, lalalalalalalalalalalalal
yksi louseri natzin, rasisti suomessa on vahemman..
lori
ei nyt ku juhlaan pitoon, lalalalalalalalalalalalal
yksi louseri natzin, rasisti suomessa on vahemman..
lori
Vastaukset 11
Vanhimmat
heti kun isanmaallinen suomalainen kuolee, musukuukerinpatjat pitavat juhlat.
Osanottoni Tonyn omaisille ja ystaville.
Toivottavasti tama epaisanmaallinen musukuukerinpatja saadaan vastuuseen torkeasta viestistaan.
Tony oli aikamme legenda, noin negatiivisessa mielessä, ja hänen elämään kiteytyi se kaari, joka kiteytyy jokaisen rasistin elämän kaareen, älytön juominen, huumeiden käyttö ja elämän hallitsemattomuus. Hän oli aikamme legenda, rasistina. Hän on nyt kuollut, toivottavasti on myös kuollut se rasismi, mitä hän edusti. Olen surullinen siitä, että hän ei saanut mitään muuta aikaan elämässään, mm, kansanedustajana kuin ilmaiset hautapaikat veteraaneille, no, se on jotakin.. hän kuoli turhaan, oli kuolinsyy mikä tahansa, se selviää myöhemmin. Vilpittömät osanottoni kaikille omaisille, ehkä hän osasi edes rakastaa joitakin ihmisiä, en tiedä, kuoli kuitenkin yksin.
ole varaa sanoa yhtään mitään, sen verran rasistinen olet teksteissäsi täällä ollut,kuten tämä musukuukeripatja- nimittelykin!!
saatana toisen poismenon takia?
vaiheessa haluan tuoda julki sen etta kun "rauhanuskonnon" edustaja tappoi suomalaisia ja itsensa, kukaan ei iloinnut eika juhlinut. Nyt sitten kun mamuvastainen entinen poliitikko kuoli ollaan valittomasti hihkumassa ja juhlimassa.
Suomalainen musukuukerinpatja ei ole normaali.
Onhan tälläkin palstalla aina muslimien kuolemaa juhlineet jotkut (esim. turkissa riehuneen sikainfluenssan yhteydessä) ainakin ovat antaneet ymmärtää iloinneensa asiasta (Sinä myös muistaakseni)
Sellon turmassa kuoli myös suomalaisia. Suomalaisia ei koskaan naurata kun menee paljon suomalaisia...
Ja jokainen ajattelee että "myös minä olisin voinut olla siellä...."
Siitä olen yhtä mieltä että ei tuon viestin kirjoittajalla kaikki ihan kotona ole... riippumatta siitä kenen kanssa seurustelee.
Sairasteleva poliitikko ja viihdyttäjä nukkuu pois asunnossaan... mitä juhlimista? Omaiset vaan kärsii...
Kuolema on usein menetys omaisille ja jokainen ihminen, olipa aatteet mitkä, on aina jonkun omainen. Toisaalta kuolleen sureminen on joidenkin mielestä osoitus itsesäälistä ja takertumisesta ja kuolemaa tulisikin juhlia vainajan uutena elämänä ja muistoissa kauniina säilyvänä. mutta ei tragediaa osaa oikein juhlia...
Mikä juhla se kuolema on, olipa rasisti tai mokuisti tai joku muu?
Osanotot minultakin Tonyn omaisille, sillä kukaan ei toisen ajatusmaailmalle voi mitään mutta läheisen pois meno koskettaa aina.
Tonya en tunne enkä kaipaa mutta onhan hän jo tainnut sairastella pitkään, että ehkä lepo on toivottua ja toki riskialtiselämä vaati veronsa.
Eipä uutinen minua ilahduttanut vaan ihmetytti (kuten julkkisten kuolemat aina paitsi Juicen jonka kuolemaa suren aina haikeasti hänen mahtavia sanoituksiaan kuunnellen... vaikka lepoa se hänellekin oli kun oli jo sairas) lähinnä haikeasti, että nyt on tonykin sitten poissa... kuka seuraavaksi... Matti? Mervi? Vesku?
toivotaan kaikille "viihdyttäjille" pitkää ikää noin yleensä.
Sinä olet sika.
MITEN TONY HALME KUULUU TÄHÄN PALSTAAN???? TÄÄ PALSTA ON MONIKULTTUURISESSA SUHTEESSA OLEVILLE!! OLIKO TONYLLA ULKOMAALAINEN VAIMO TAI ´TYTTÖYSTÄVÄ? VAI OLIKO TONY ITSE TURKKILAINEN? MIETTIKÄÄ HEI, MITÄ KIRJOITATTE TÄNNE PALSTAAN, RUPEE VITUTTAA KU JUTTUJA MITÄ TULEE EI KUULU TÄNNE OLLENKAAN MILLÄÄN TAVALLA
Yksikin oli ihan pimee oman sexystudion pyörittäjä Kalliosta eikä kai tota Miss Piggyä ...tukevaistakaan voi ihan asialliseksi naiseksi kutsua privatstrippeineen ja kanervineen.
hyvät naurut television nälkä-marvineista ja mustista pojista makaamassa roskien joukossa niinkuin heidän pitää.