Suositelkaa hyvät ihmiset jotain tehokasta ja edullista (max 20 euroa) selluliittivoidetta. Ja jos olette vertailleet, kertokaa!
Vastaukset 11
- minä
saa kunnon voidetta.
n.40€ Biotherm'in celluli-zone.
Ainakin stockman ja wiklund myy niitä!
Kannattaa kysyä kaupasta näytteitä! Niillä mäkin "aloitin"! - Molla
Edullisin "selluliittivoiteista" on ehdottomasti Isodol- hierontavoide. Isodolin pitäisi vähentää selluliittia, kun sitä käyttää noin kolmen kuukauden kuurina säännöllisesti. Voide sisältää mäntyuutetta, kamferia, piparminttuöljyä ja muita verenkiertoa ja kudosten aineenvaihduntaa parantavia aineita. Käyttäjä tuoksuu siis kamferille ja kuusimetsälle, mutta se ei haitanne kun tuloksia saa ja edulliseen hintaan. Voidetta myydään (ellei valmistusta ole lopetettu) apteekeissa ja purkki maksaa alle 20 €. Ohje on otettu Marjatta Tolosen kirjasta Ihon- ja kauneudenhoidon opas.
- Pätkis-82
Selluliittiin ei valitettavasti auta pelkästään voiteet =(. Tosin jos se on ensimmäisen asteen selluliittia eli kun seisotte peilin edessä eikä muhkuroita näy muuten kuin puristelemalla niin silloin pelkkä voide auttaa. Jos selluliitti on toisen asteen versio eli loistaa muhkurat kun peiliin katsoo niin silloin täytyy muokata ruokavaliota ja harrastaa paljon liikuntaa...mut huom! Ei miehet yleensä piittaa siitä onko naisella selluliittia vaiko ei =). Ne keskittyy naisen kokonaisuuteen..ja jos ei keskity niin vaihtakaa miestä ;).
- tyttö
Kyllä se vaan on sitä ensimmäisen asteen selluliittia. Ja tässä ei missään muodossa ole kyse mieheni mielipiteistä, vaan siitä, että haluan ITSE siitä eroon. (Kerran jo eronneena osaan nyt valita fiksummin, kuin miehen joka selluliitteja tuijottaa. =) )
Kiitos vastanneille! - Tipsu
Clarins - total body fit - HYVÄ - NOIN 40 € - IHO KUIN SILKKIÄ KÄYTÖN JÄLKEEN
- paras
Herbalifen selluliittiohjelma, eli kuorinta- ja varsinainen tehovoide ovat tutkitusti tehokkaat. Kliiniset testit osoittavat selviä muutoksia jo parissa viikossa ja todellisia muutoksia saa aikaan kolmessa kuukaudessa.
Sen lisäksi ne ovat edullisia.
Hyvä selluliitivoide on aina hintava, mutta markkinointitavan vuoksi tämä on edullisin.
Enkä kerro kuka sitä myy, ota itse selvää. - netta
kylmä totuus on se että mikään voide EI TEHOA selluliittiin, ikävä kyllä. Voide voi vahvistaa ihoa, jolloin selluliitti ei ehkä näy niin selvästi, mutta ei ne voiteet selluliittiä hävitä vaikka mitä mainoksissa sanotaan... Lääketieteellinen fakta. Selluliitti on sen verran syvällä ihokerrosten alla, että mikään voide ei imeydy niin syvälle vaan jää ihon kerroksiin...
- miten on?
Eikös kyse ole pintaverenkierron vauhdittamisesta? Siihen asti luulisi voiteidenkin imeytyvän. Saatan toki olla väärässäkin.
Mutta tiedän myös sen, ettei selluliitista ilman liikuntaa eroon pääse (eivätkä kaikki silläkään). Voiteet on kuitenkin hyvä lisä ruokavalion ja liikunnan päälle. - liisukka
miten on? kirjoitti:
Eikös kyse ole pintaverenkierron vauhdittamisesta? Siihen asti luulisi voiteidenkin imeytyvän. Saatan toki olla väärässäkin.
Mutta tiedän myös sen, ettei selluliitista ilman liikuntaa eroon pääse (eivätkä kaikki silläkään). Voiteet on kuitenkin hyvä lisä ruokavalion ja liikunnan päälle.Juuri luin selluliittivoidetestistä, joka vei ainakin minun uskoni jokaiseen voiteeseen. Yhtä hyvän tuloksen saa kun hieroo esim kahvinpuruja takapuoleensa - saa uskottelemalla itselleen hyvän mielen!
http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/322 - täytyy tehdä töitä
liisukka kirjoitti:
Juuri luin selluliittivoidetestistä, joka vei ainakin minun uskoni jokaiseen voiteeseen. Yhtä hyvän tuloksen saa kun hieroo esim kahvinpuruja takapuoleensa - saa uskottelemalla itselleen hyvän mielen!
http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/322oman sukuni naisia vaivaa selluliitti, vaikka kaikki meistä ovat harrastaneet aktiivisesti liikuntaa, aina, ja lähes kaikki meistä on ali- ja normaalipainon rajoilla.
Selluliittivoiteita olen itsekin lutrannut ja parhaiten olen huomannut aineen (ROC, Carnier) tehoavan kuivaharjauksen jälkeen. Olen myös ottanut 6 hoitokertaa (yht. 250 e) kosmetologilta ultraääni-imuhoitoon, joka tosin auttoi isompien muhkuroiden poistumiseen. Hoitokäyntejä pitäisi vain jatkaa, muttei se ole itselläni mahdollista rahallisesti.
Kaikkein tehokkaimmaksi keinoksi olen todennut erittäin rankan, kohdistetun salitreenin, äijä-painot jalkaliikkeisiin (40-80kg, riippuen tietty laitteesta), säännöllinen 4krt/vkossa treeni, vähärasvainen ja kuitupitoinen ruokavalio ja paljon vettä, toimii! 2-3 kk:tta ja lupaan että toimii. On hyvä kuitenkin muistaa, että jos on koko ikänsä kerännyt sellua itseensä niin ei sen 2 viikossa kuulu edes lähteäkään.
Itselläni on naiseksi urheilun takia muita vahvemmat reisilihakset, mutta mielestäni ne näyttävät paremmalta kuin muhkuraiset kalapuikko-jalat. eikä naisen lihasmassa kasva sitä vauhtia, että saisi pelätä pian näyttävänsä riku kiriltä. Itse laitan jalkaprässiin lähes 90 kg ja käytän 27" farkkuja.
Salille mimmit! Eikä siellä muuten kuulu sitten heilua 2kilon painojen kanssa ilman yhtäkään hikipisaraa, lukea lehtiä ja jutella kaverin kanssa, sen voi tehdä kotonakin.
- Ovaskainen
Onko Suomessa vielä saatavana Isodol- nimistä hierontavoidetta? Helsingissä ei ollut, eikä tietty missään apteekissa koko voiteesta. Auttakaa, joku!?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135865En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43629Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 49490
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää119452Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22417