millaisia työllisyysalueita on

esim. Jyväskylän seutu tai tampereen seutu?

Mistä saa parhaiten tietoa, jos harkitsee muuttoa, että kannattaakko lähteä. Tietysti vähän niin kuin elinkeinoryhmittäin - kun ei sitä kuitenkaan joka hommaan kyetä kukaan.

Turha jäädä sinne, missä mitään ei ole!
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kerrotaan: Ota itte selvää!

Joo, ei kenelläkään mitään tietoa, tai edes tietoa, missä olis tietoa!

Kiitos.

Äänestä
  • juuri uutisoitiin Turun seudulle muuttavan opiskelijoita ja työttömiä, niin Turun seudulla on töitä tarjolla, eihän sinne muuten työttömät muuttais!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähtöä harkitseva kirjoitti:

esim. Jyväskylän seutu tai tampereen seutu?

Mistä saa parhaiten tietoa, jos harkitsee muuttoa, että kannattaakko lähteä. Tietysti vähän niin kuin elinkeinoryhmittäin - kun ei sitä kuitenkaan joka hommaan kyetä kukaan.

Turha jäädä sinne, missä mitään ei ole!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu