että naiset on sitkeämpiä otuksia kuin miehet.
nää viikon raunioiden vankeina hengissä selvinneet ovat olleet naisia
nää viikon raunioiden vankeina hengissä selvinneet ovat olleet naisia
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
eikö se ollukkaan taivaanisän tahto..?? =o/
mut naiset on sitkeämpiä ääriolosuhteissa
Luultavast pienempään kokoon, eli mahtuvat paremmin pieniin koloihin.
Vedekulutuksessakin on ilmeisesti eroa.
nii onhan naisilla ne kaksi kyttyrää.. ;oP
olla yksi syy
taikka haitilla valaanrasva..?? =o)
eli se haju mikä siellä on ei tule mädäntyvästä ihmislihasta vaan valaan rasvasta, mielenkiintoinen teoria tuokin.
kohta selität varmaan et ei niitä oikeesti kuollut sen järistyksen takia kuin 6 ihmistä
eei..kun spekuloidaan vaan..=o)
eiks niitä kuollu liki 200 000 ihmistä..??
=oI
valaan rasvaa
eei vaan 200 000 kappaletta ihmisiä tällä kertaa.. =oI
Haitilla naiset ehkä viettävät enemmän aikaansa päivisin sisätiloissa (kodeissaan) kuin miehet. Etenkin vaarallisissa kaupungeissa. Sen takia raunioissa voi olla enemmän naisia myös kuolleina.
Miehet muutenkin pääsevät raunioista helpommin omin avuin... Ja ehkä emme tiedä ollenkaan kuinka monta ihmistä raunioissa on pidemmän aikaa elävänä selvinnyt ja kumpaa sukupuolta he ovat edustaneet. Ei siellä sellaisia ole tilastoitu ja lehdissä on vain satunnaisia juttuja.
tuskin.
se nyt vaan on niin et naiset on kuin hirvikärpäsiä vaikeasti tapettavia. niitä saa litistää ja puristaa silti ne perkeleet liikkuu, siis hirvikärpäset.
emmä ny tiiä..kuoleehan noita perheväkivallan uhreinaki..ja ihan vaan hakkaamalla..?? =o/ siis naisia..
sanosin et noissa raunioissa selviimisessä on onni onnettomuudessa ja hirmuinen hengissä selviämisen tahto..ja elämänhalu..
selviävä nainen tai lapsi on median kannalta mielenkiintoisempi selviämistarina ku joku kuppanen mies joka kuitenkin on vaimonhakkaaja tai muuten raiskaaja.
Tuskin kansainvälinen media innostuisi vaikeuksien kautta vapauteen pinnistelleen kuppaisen vaimonhakkaajan ja raiskaajan saavutuksesta.
vanhin oli 70 vuotias, on ne sitkeitä