USA entistä pahempi plutokratia

http://suomenkuvalehti.fi/blogit/americana/vaalien-rahahanat-auki

Republikaanit(kok.) juhlii, saavat entistä vapaammin lahjoa, petkuttaa ja ketkuilla, ja pitää USA:n edelleenkin täydellisenä demokratian irvikuvana jossa yksi dollari vastaa yhtä ääntä.
385
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se vaan tehdään piilossa, salaa ja laittomasti.

Äänestä

Mutta nythän siellä tehdään luvalla ja julkisesti se mitä aina on tehty salaa.

Salaa toimitaan suomessakin, demokratian ja korruptoitumattomuuden kehdossa... öööö ehehehehhehehehehhehe

Äänestä

hattu päästä ja hiljaa seurakunnassa, markkinauskonto on vahva uskonto, maailman ykkösuskonto tällä hetkellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


iljettävä maa kirjoitti:

http://suomenkuvalehti.fi/blogit/americana/vaalien-rahahanat-auki

Republikaanit(kok.) juhlii, saavat entistä vapaammin lahjoa, petkuttaa ja ketkuilla, ja pitää USA:n edelleenkin täydellisenä demokratian irvikuvana jossa yksi dollari vastaa yhtä ääntä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu