Mistä Helsingin baarista/yökerhosta löydän tällaisen miehen? En käy juuri koskaan missään enkä tunne paikkoja.
-syntynyt 70-luvulla
-ihan hyvännäköinen
-kunnollinen
-luotettava
-opiskellut jotain (esim. amk)
-arvostaa pieniä asioita kuten luontoa (haluaa kesämökin, tykkää kalastaa...)
-osaa vaihtaa sulakkeen ja auttaa tietokoneen kanssa
-pukeutuu usein farkkuihin ja verkkareihin
-pitää seksistä
Ja vielä pari yksityiskohtaa
-ei ala raivoamaan esim. uima-altaassa tai liikenteessä
-ei ole itsekäs
-syntynyt 70-luvulla
-ihan hyvännäköinen
-kunnollinen
-luotettava
-opiskellut jotain (esim. amk)
-arvostaa pieniä asioita kuten luontoa (haluaa kesämökin, tykkää kalastaa...)
-osaa vaihtaa sulakkeen ja auttaa tietokoneen kanssa
-pukeutuu usein farkkuihin ja verkkareihin
-pitää seksistä
Ja vielä pari yksityiskohtaa
-ei ala raivoamaan esim. uima-altaassa tai liikenteessä
-ei ole itsekäs
Vastaukset 13
Vanhimmat
oon vm 1980. Muuten täsmäs kaikki kohdat.
Mä muistan nähneeni JUST tollaisen miehen Kallessa vajaa vuosi sitten! Käy katsomassa sieltä jos se vielä on siellä.
minä olin yhteen aikaan juuri tuollainen, mutta sitten aloin harrastamaan aktiivisesti uimaaltaassa raivoamista, joten ei taida tulla meistäkään mitään!
Tunnistan itseni tuosta kuvauksesta, mutta millainen itse olet? Raivostutko usein uima-altaassa ja muutenkin?
Juu usein saan raivareita ja erityisesti juuri uima-altaat nostattaa näitä kohtauksia. Silläpä ajattelinkin että vastakohdat täydentävät toisiaan jo olisi kiva löytää mies jolla tätä ongelmaa ei ole. Muuten oli samankaltainen kuin Miehen aloittamassa keskustelussa Vapaita naisia? Paitsi tuo tähdistä suunnistaminen, se ei kyllä onnistu. Ja tangot ja muut ei suju :)
Toi raivarijuttu ei kuulosta oikein hyvältä. Saatko siis oikeasti raivareita usein vai laskitko vain leikkiä? Ja oletko puhelias?
No en tietenkään saa raivareita :) Kauhistuin vaan äsken uimahallissa kun oikein mukavan näköinen mies alkoi huutaa tosi pelottavasti kun sitä vähän neuvottiin jossain typerässä pikkuasiassa. Siitä toi tuli vaan mieleen... En ole puhelias vieraiden kanssa, mutta tuttujen kanssa kyllä. Tai riippuu siitäkin kuinka tuttujen. Sori.
Jos todella olet miestä etsimässä niin voin tarjoutua kävelylle, kahville tai ajelulle joku ilta.
meiliosoitetta jonka viitsit tänne kirjoittaa?
[email protected]
Se on sinusta kiinni, jos haluat löytää tuollaisen miehen. Olet itsevarma, tutustut paikkoihin, flirttailet, baareissa, bussissa, kaupassa, kadulla...voit myös yrittää itse iskeä miehen baarista...mutta siinä pitääkin olla jo itseluottamusta, jos saatkin pakit. Miehiä on tuolla kuvauksella pilvin pimein, positiivista asennetta ja metsästämään... ;)
Helsingin miehet on kauheen pinnallisia.Täältä en miestä kyllä halua ja en kyllä etsikään
Se on tuo Suomen suurin yliopisto, joka vetää tänne Helsinkiin sellaisia tyhjäpäisiä ja pinnallisia miehiä.
Toista se on esim. Kuusankoskella. Sellutehtaan läheisyys on syvälliselle miehelle elinehto.