Siis..Mistä paikasta saa parhaimmat pizzat,kun kriteerinä on hinta/laatusuhde sekä maistuvuus. Siis paras paikka! Huom!! Ei nyt sekoiteta mitään kepappeja tähän juttuun, vaan puhutaan nyt vain pizzoista.Ok?
Mistä Hyvinkään parhaat pizzat!?
PiZZAA!!
10018210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 24 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 100
Vanhimmat
samoja ruokapaikkoja, "missä paras" ym. Kokeileppa aloittaa vaikka hämeenkadun päästä, jokaisen pizzerian käyt läpi, ja sitten uudenmaankadun pizzeriat. Luulisi löytyvän mieleinen pizza, ei tarvitsisi täällä kysellä. Makuasioista kun ei voi kiistellä, yks" tykkää yhdestä, toinen toisesta. Itse kokeilemalla se selviää.
Keskustelussa kysyttävän myös hinta ja laatusuhdetta ,eikä vai makua.
Mukava palvelu ja hyvät pizzat. Kannattaa kokeilla. Löytyypi Hyvinkäänkadulta.
kinkupizza ja hinta perään. Siis nimenomaan KINKU......
Ehdottomasti Hyvinkään paras lafka hinta/laatusuhteeltaan sekä maultaan / kooltaan on turkinpippuri!
suht isot, ei pahanhintaiset sekä erittäin maittavat!
Pizzat on perus mättöä, ei mitään eroja. Eräässäkin paikassa jouduimme palauttamaan palanneen pizzan, eräässä paikka taas eräs teki paskasin sormin sen pizzan eräässä paikassa taas myyjä kokeili onko kebbabin riisi lämmintä paskasin käsin, ja vei sen jälkeen annokset asiakkaille eli nami nami.
Mutta mistä oikeata hernesoppaa?
Kokkaa ite hernaria - se on helppoa ja halpaa!
Kunnon pizzan paistaminen onkin jo vaikeampaa, kun harvalla on kotonaan pizzauunia.
Pizza-Puhelin ihan ok paikka.
Niinkun jo vastasit itse.. Joka kaupasta..
on, että Siltapizzasta. Vai mikä Pizzapuhelin se nykyään onkaan. Jos tykkää mausteista, niin pyytää tulisen kastikkeen lisäksi ja on tosi hyvää. Noin yleisesti ottaen, en tykkää ns. turkkilaispizzoista vaan mieluummin söisin italialaistyyppistä pizzaa, mutta sitä ei saa yllättäen Hyvinkäältä. Siltapizza on paras minun kokeilemistani Hyvinkääläisistä pizzerioista ja olen ehkä 10 testannut.
En enää viitsi noista muista edes hakea. Siltapizzasta löytyy varmasti hyvää pizzaa ja olen syönyt heidän
pizzaa jo useita vuosia.
löytyy Hymppänkään parhaat pizzat; http://www.ravintolastartti.fi/
Ei o tarvinnu enää muualta tilailla...
Kannattaa myös kokeilla liharuokia ;)
Onko Startissa suomalaiset työntekijät?
On suomalaiset työntekijät.
Se on hyvä juttu. Suuntaan sinne!
mutta startista saamiini pizzoihin en ole pettynyt ja täällä puhuttu hinta/laatusuhdekin on täysin kohdallaan.Kokeilkaa ja kertokaa mielipiteenne.
siltapitsa paras, tietysti meidän oman pitsan jäkeen...
Hyvinkäällä ei ole yhtään oikeaa pizzapaikkaa- Täälllä parhaat saa kauppojen pakastealtaasta!!!???
Niin valitettavaa, kun se on...
On teillä helppoa, kun ei muuta pohdittavaa ole.
kommentoida vaikka EVVVK.
Paras hinta/laatusuhteeltaanKIN on Drenican pizza, toisena tulee Turkinpippurin pizza.
jos ei muuta ole, tai ei muusta ymmärrä.
Startista! Ehdottomasti!
Startin pizzat muuten ok mutta pohjat liian kovia, ja reunat ovat JOKA kerta palaneet niin että murenee käsiin koko lätty.Muuten täytteet ja maku ok.
Parhaat saa edelleen turkinpippurista, on isot,maukkaat eikä palaneet! suosittelen!!
Parhaat pizzat sai ennen Deniss Pizza Kebabista. Hima on muuten hyvä, mutta pizzat ovat järkyttävän ohuita, eivätkä siten pysy kasassa. Centrum oli myös hyvä mesta, jättipizza oli muistaakseni 6 e. Siitä tosin on jo aikaa.
Viimeksi Hyvinkäällä käydessäni poikkesin Finessä. Oli ihan hyvää, joskin täytteitä ei ollut kovinkaan runsaasti.
Aloittaisin kokeilun Denissistä.
Ennen sai paikallisista ravintoloista hyviä pizzoja, mutta mielettömän keskustakorttelin purkupäätöksen jälkeen ei pizzat ole maistuneet kuin katkerilta. Kaupunki tuhlaa rahaa järjettömästi tuhoon tuomittuihin projekteihin ja samanaikaisesti sosiaalipuolella ihmisten kurjuus vain lisääntyy. Ehkäpä te päättäjät saatte sinne lisäbudjettia vaativan ja turhan kauppakeskuksen uumeniin oman pizzerian,jossa voitte hyvällä omallatunnolla käydä salaa pistäytymässä.
Sieltä olen viime aikoina pizzani hakenut. Ovat muhkeita,hinta kokoon nähden edullinen.
Starin pizzat aivan liian pieniä.
Muuten ok makuisia, ei vaan lähde edes nälkä vaikka otin suurimman pizzan mitä sieltä sai.
Onnetonta verrattuna esim centrumin "jättipizzaan", paljon parempi vaihtoehto. Halvempi,parempi ja suurempi. Ja startin kotiinkuljetus saa miinuksen. Toi kotiinkuljetuksena pizzan jossa laatikon päällä oli aivan eri osoite.huomasin vasta kun kuski oli poistunut.Eli tietenkin silloin väärät täytteet sekä täysin KYLMÄ pizza.
Soitin starttiin niin minun tilaustani ei löytynyt mistään,eli ei ollut tietoinen että sellainen olisi edes tullut.
Mutta kuski kyllä osasi meille ajaa vaikkakin väärä pizza kyydissä.
Mielenkiintoista sekoilua
maailmalla ei jaksettaisi veivata yhtä makaronimaan yksinkertaista arkiruokaa niin sitkeästi kuin täällä. Kaiken ulkomaalaisperäisen ihailemisessa Suomi on maailman ykkönen ja Hyvinkää Suomen terävin kärki.
sano. Mokomasta "lätystä" jaksetaan jauhaa kuukausi tolkulla. En ymmärrä, vähän outoa touhua.
Mistäs aiheesta sitten sais jauhaa ? Onks olemas joku limiitti minkä mukaan täällä sais puhua? Vai onks ainoat sopivat aiheet Paavola ,keskustan rakentaminen ja koiranpaska?
Pitäähän ihmisen saada sisältöä tylsään elämäänsä.
oman elämäsi laatua käymällä netissä lukemassa ja kommentoimassa omasta mielestäsi typeriä kirjoituksia?
Ikinä en sieltä enää mitään hae! Taikina hemmetin suolaista. Hinnat naurettavan korkeita laatuun nähden,tosin franchink idean myötä. Kotipizzan perhepizza suunnilleen samankokoinen kuin startin isonälkä pizza. Ja hintaero törkeän suuri.Ja startin pizzat vielä lisäksi paremman makuisia!
Itse suosin Inter Pizzan pitsoja. Kotipizzasta en ikinä osta yhtikäs mitään, koska pitsat pieniä ja pahan makuisia. Valitettavasti Suomi on täynnä rasisteja jotka syövät vain suomalaisten tekemiä pitsoja.
ja Etiopiassa ei ole rasismista tietoakaan. Molemmissa maissa on noussut kansallisruuan asemaan perussuomalainen mämmi ja läskisoosi. Ainoa ongelma kuulemma on ruokien nimien ääntämisen vaikeus.
ahahahhihihiohohoihohii ha hi hoo, nykyään sitä ollaan rasisteja syömällä suomalaisten tekemää pitsaa:D:D K1pp0 hyppää kaivoo
Parhaat hyvinkäältä löytyy http://www.turkinpippuri.fi/index.php?pageid=1&lang=fi
Ukot on sen verran pitkään tehneet pizzoja, että on jo hallussa maukkaan pizzan teko.
Suomen parhaimmat pizzat löytyy http://www.dennis.fi/dennis Tosi on!
Linjalan talossa vähän aikaa sitten avannut Klassikko on oma uusi suosikkini. Pizzoissa on enemmän yritystä kuin muiden lätyissä. Pizzat ovat reilun kokoisia, niissä on hyvin täytettä ja mikä tärkeintä, maku on hyvä. Täytteiden raaka-aineet ovat laadukkaampia kuin muilla. Pizzoja voisi sanoa "gourmet-pizzoiksi", vaikka ei pizzaa oikein voi kyllä kurmeeksi nimittää.
Heidän pizzojaan vertaisin jopa Denniksen tuotteisiin.
Korostettakoon ettei minulla ole mitään kytköksiä paikkaan eikä omistajiin, kehun vain kun itse pidän.
Käykää itse testaamassa, tuskin petytte.
Toivottavasti pitävät tason jatkossakin yhtä hyvänä eivät lähde kilpailemaan hinnoilla laadun kustannuksella.
on startin pizzat.......pohja raakaa ja reunat ihan mustaksi poltettu.....uuni vissiin aikansa elänyt....pitäisikö jonkun tehdä jotain ennen kuin maine menee kokonaan....
Startista aina saanut tuollaisia palaneita kuivapizzoja,ei se mikään uutinen ole.
Klassikkoa kävin itsekin LA kokeilemassa ja muuten maukas ja hyvänkokoinen pizza MUTTA, pitkä miinus että juustoa ei ollut nimeksikään.Aivan kun koko juusto oltaisiin unohdettu.
Itselläni startista tuli väärä pizza,täysin väärät täytteet ja täysin kylmä.
Että näin.
Eikä minun tilausta kuulemma löytynyt mistään vaikka sellainen oli tehty.
Melko ammattitaitoista touhua.
Joka paikasta muualta aina tullut oikeilla täytteillä ja lämpimänä.
Itse ainakin boikotoin starttia,olkoot kuinka suomalainen tahansa.
kuului,kun herne vilahti nenään! Opettele ymmärtämään sarkasmia! Siitäkin huolimatta...Startista haen edelleenkin pizzani,koska parhaita ovat hinta/laatusuhteeltaan tässä kylässä minun mielestäni.
Selvästi tiedät koska se kuuluisa herne menee nenään.
Sama se minulle mistä pizzasi haet, kerroin vain omakohtaisia kokemuksia kyseisestä kioskista.
Olette siis todella kaikki käyneet maistelemassa kaikissa HVNK pitsa paikoissa ?
Muutenhan ette voi millään tietää missä on paras lätty ? Hyviähän saattaa olla monia, se on taas maku asia se.
Lehti voisi toteuttaa testin jossa käydään ostamassa pizzoja paikallisista liikkeistä ja ne maistellaan valitun raadin kanssa sokkotesti periaatteella.Tällä ei voida kyllä määritellä missä on se paras pizza,mutta ainakin saadaan suunta siihen, minne pizzan ystävät voivat suunnata.Myöskin joissakin paikoissa saattaisi jatkossa täten tasokin parantua.Testiä voisi myös
tarvittaessa laajentaa käsittämään mm.paikan yleisvaikutelman,hygienian,asiakasystävällisyyden,toimitusnopeuden,ym. Miten olisi? Vastaavia testejä on kyllä aiemmin ollut eri julkaisuissa ympäri maata!
Jaa että toimittajien pitäs lähtee konttuurista oikeen liikkeelle?
Älä luule, toi vaikuttaa aika monimutkaiselta ja aikaavievältä toimenpiteeltä Aamup..ostille=)
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/alle-6-euron-pitsassa-on-usein-jotain-pielessa/180804
Pitsojen hinta entisestään alvin myötä. kohta varmaan myy ulkolaisomisteiset pitsoja alle 5 eskon.Täytyyhän alvin vaikuttaa hintoihin?!
Tavallinen kotiruoka on parasta. Ruoka on tehty suomalaisista , puhtaista raaka-aineista, siinä pizzat jää kirkkaasti toiseksi. Eihän tämänpäivän "pullamössö" sukupolvi osaa tehdä ruokaa, aina vaan itketään pizzan ja hampurilaisten perään. Kalliiksikin tulee ainainen pizzan purenta, samalla rahalla saa hyvät raaka-aineet ja parinkin päivän ruuat. Vaatii tietenkin vähän vaivaa ja aikaa, mutta hyvää tulee.
6:lla eurolla saa itse tehtyä helposti härän fileepihvin, on taatusti terveellisempää kuin ties mistä kissanruosta( pitzeria vaasassa) tai roskapöntöstä kaivetut ainekset( pitzeria turussa).
Itse en ruokaile pikaruokapaikoissa kuin hätätapuksessa ja silloinkin katson että lätynkääntäjä on suomalainen.
Häränfileepitza ja monellako promillella??
Pizzeria Samirasta saa nykyään myös pizzojen ja kepukoiden lisäksi Kiinalaista mättöä!! Mihin tämä maailma on oikein menossa!!??
Mielestäni paras ja voin uositella, TURKINPIPPURI!
KLASSIKKO PIZZERIA ON HYVÄ.
Voiko olla typerämpää kepab kioskin nimeä!
Ihan hyviä lättyjä tekevät. Ja hinta/laatusuhde kohdallaan.
enään osaa tehdä itse ruokaa. Tämä jonninjoutava ketju on vellonut kohta vuoden täällä, eiköhän se jo ole vähän tyhmemmällekkin selvinnyt mistä ne parhaat pizzat saa? Onhan se eräänlainen mainoskikka, kun pompsauttaa aika ajoin pizeriansa esille. Samoin kun parturi/kampaajat vetää välillä otsikoihin. Kyllä on köyhää keskustelua, mainostakoot jossain muualla.
Muka käynyt Rossossa?! Hyvät pizzat!
Hyvä että saadaan uutta kilpailuhenkeä tännekin! On laajempi valikoima ainakin lounastarjoilun suhteen, jos samaa linjaa jatkavat kuin muuallakin. Kokeilla kannattaa ainakin. Niin minä kyllä meinaan tehdä.
Perjantaina haimme sieltä pizzoja iltapalaksi vieraillemme,jotka tulivat viikonlopuksi kyläilemään. Kaikki kehuivat makua ja täytteiden määrää.Oliko sitten vain vieraskoreutta,mutta useampi sanoi että parasta pizzaa ikinä.Itsekin Startin asiakas jo vuosia olleena suosittelen paikkaa.
HIMA:ssa parhaat pizzat! Siellä käyty/ sieltä tilattu jo vuosia... Monessa muussa paikassa eka kerta ollut viimeinen.
Tulossa myös Hyvinkäälle! Nam!
Kyllähän siellä mahan saa täyteen, mutta en Raxin pizzoja miksikään namiksi sanoisi. Paikan pizzathan ovat lähinnä pohjaa ja tomaattikastiketta, täytteitä vain väriksi. Ei ole makukaan kummoinen.
Lisäksi pizzat ovat usein kuivahtaneita kun lämpöpöydässä pitkään seisovat, varsinkin hiljaisimpina aikoina.
turkinpippuri paras pizzeria hyvinkäällä nopeaa toimintaa, jätkät vääntäneet jo vuosia, paljon erilaisia täytteitä kuten mozzarella juusto jota ei esim hima pizzasta saa. kannattaa kokeilla.
hima pizzan taso on tippunu kuin lehmän häntä niin pizzoissa kuin kebabeissakin sitten "kulta-ajan" nykyisin kebab ranskalaisilla annoksessa ranskalaisissa ei ole mausteita ja kebab kastiketta pursuaa kokoannos(liikaa) pizzat ovat edelleen maukkaita mutta niiden pohjat ovat veteliä .
Flamingo on nykyisin hyvinkään paras mesta.
Itse haen pizzaa aina Samirasta. Ollut ystävällinen palvelu, pizza on tarpeeksi iso ja muutenkin hyvää. Kotipizzasta en ikinä hae pizzaa. Suosin kyllä suomalaista melkeinpä kaikessa, mutta karu totuus kun vaan on, että suomalaiset eivät osaa pizzaa tehdä. Kerrankin ystäväni haki pizzan kotipizzasta ja se oli niin vetinen että valutti nestettä mun auton penkille. Hyvinkäällä on kyllä todella monta pizzeriaa. Pitäisi kyllä joku päivä ihan vertailun vuoksi hakea vaikka viidestä eri pizzeriasta pizzaa ja veratilla että missä oli parasta. =)
Tuli tos mielee ku lueskelin ei o mainittu sellast hyvää mestaa ku Flamingo se on siin hima pitsan takana kuha menee sielt katsoo nii näkee iha selvästi
TURKINPIPPURI! Parhaimmat pizzat! Käykää toteamassa!
Onhan ne isoja, mutta eivät erityisen maukkaita. Minusta ihan keskitason paikka. Eipä täältä tosin parempiakaan ole löytynyt.
Erikoispizza Hyvinkäänkadulla oli paras...
Siellä missä hinta 3,95€ ilman kuittia.
Pancho villan pizzat Tampereella hyviä.Kohta pääsee täälläkin maistelemaan.
Valtakatu 1.Siellä syön aina pizzan kun vierailen Hyvinkäällä.
Veikkarista.!!!!!!
Ennen sai Kotipizzasta parhaat pizzat. Nykyään ihan huonoja, yleensä palaneita tai pohja järjettömän paksu, oreganoa liikaa. :(
Jaa
Mä suosittelen ehdottomasti Samira pizzeriaa, erittäin maukkaat pizzat, paljon täytettä aina alennusta ja kaikenlisäksi silmänruokaa ;)
Ravintola Momentossa on hyvät Pizzat!
La Sirenan pizzat..NAM!
Inter pizza.. siinäpä vasta on ihanan iso risti
Pizza Star munckinkadulla
Kurdilta saa parhaat pitsat.
Huonoimmat pizzat ylivoimasesti inter pizza kebabissa!itekkää saa tehtyä niin kuivia lättyjä ku siellä. Turkinpippurin ja halitoksen mätöt maistuu aina.
Tuon "viisauden" takia nostit vanhan ketjun esiin!!!!
Samaa mieltä tosta huonoimmasta!
Centrum food nykyisistä paras.Ehdottomasti!
http://www.oivahymy.fi/portal/fi/hae yrityksia/
Momentossa OLI hyvät pizzat, ikävä kyllä ilmeisesti vääntäjä vaihtui. Makuasia tietenkin, mutta itse en mene enää. Interistä tullut pari kertaa pettymys viime aikoina, mikä lienee syynä, mutta kaksi kertaa on puolet menny roskiin. Klassikossa mun mielestä hyvät, mutta palvelu joskus syvältä jos hakee itse, jos soittaa niin ei vastaa puhelimeen. Elämä on täynnä valintoja...
BEST BURGER! Ihan paras pikaruoka. Myös pizza.
soon vaan sellanen juttu ett parempaa pitsaa ei hygest löydy kuin halitoksesta....siel hinta ja laatu natsaa.....p.....e
Best Burges näkyy saaneen erittäin hyvän Oiva-hymyn! Oivallisen jopa :)
Korjaan Burgerrrrr
minu pitsa paras pitsa. tervetulo syömään. me käytämme hygieniahanskoja valmistuksessa, useampi pitseria ei käytä. tervetlo Siltapitseriian
STARTTI PAAVOLASSA!!
Momento! On hyvät pitsat!
Kuningas!! Huippuhyvää!!
Marian grilli OLI kunnon nakkari joskus! Nykyisin en sieltä todella ostaisikaan mitään. Tulee oksu kun miettii niitä karvaisia käsiä (sormetkin ihan karvoja täynnä :() koskemassa pitsataikinaan.
Mutta ilmeisesti monet käy näissä, koska niitä tuntuu aina tulevan uusia. Kännissä kai niitä karvoja ei niin erota.
Valtakadun paikan ohi menin ennen usein, mutta en koskaan nähnyt siellä asiakkaita.
Nyt viikonvaihteessa taidan käydä Kopparin parkkiksella, suomalainen pitää siellä ruokapaikkaa festarien ajan ja aloittaa jo viikonloppuna! Ainakin näin oli lehdessä. En ole sukulainen, mulla ei ole koko pitäjässä sukulaisia.
Parhaat pizzat on ollut Corner pizzassa. Kinkku kunnollista ja pohja hyvän makuinen. Yleisesti ulkomaalais pizzerioissa on halpaa punasta napoli kinkkua joka maksaa 2.5kg loota 4 euroa. Täyttä paskaa. Ei ole kinkkua nähnytkään