Raappana

_fas_

Voi ei, sanon minä. Tykkäsin Raappanasta tosi paljon ennenku kävin keikalla. Voi luoja, kun voikin olla paska keikka!! Jätkä on niin sekasin niinku... Unohti sanoja, säntäili sinne tänne ja biisejä alotettiin uudestaan ku jätkä ei pysyny perässä. Kyllä se kukka on jees mut jotain kunnioitusta faneja kohtaan!!
Ajattelin, et jos se oli vaan tää keikka mut ei. Kävin toisella keikalla niin jätkä oli vielä enemmän sekasin. MENI MAKU ja kun ny kuulen Raappanan musiikkia niin ei tuu muuta mieleen ku ne keikat. Sit mä painanki nappia ja vaihdan toiseen artistiin.

Että se siitä tyypistä ! !

Mut hei kuunnelkaa Asaa & Tovereita. On muuten pirun hyvä levy (asa - via karelia) :) ja loistavia keikkoaja. AH !

6

1442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • j

      mieti vähän artistia. se on sen musiikkia ja se saa vetää keikoilla mite ite tykkää :D kyllä fanien pitäs tietää millane raappana on

    • TyperäTyttö

      Itse taas pidin erittäin paljon Raappanan live-esiintymisestä Tavastian reggae-festareilla (Snowsplash). Olin ihan fiiliksissä, vaikken kyseistä artistia juurikaan ollut aiemmin kuullutkaan. Keikan jälkeen sitten tullut enemmän kuunneltua. :) Paras esiintyjä mielestäni sinä iltana Tavastialla! Sai yleisön mukaan ja monien kappaleiden sanat koskettivat henkilökohtaisella tasolla.

      Veikkaisin, että noita huonompia keikkoja on jokaisella artistilla, aina ei oo kaikki kohdallaan. Toki esiintyjän pitäisi pystyä unohtamaan keikan ajaksi mahdolliset henk.koht. ongelmat ja muu, keskittyä keikkaan ja vetää täysillä. Silti, hekin ovat vain ihmisiä!

    • leymed

      Voi kuule.. en kyllä usko että raappana niin savuissa olisi ettei keikkaa pystyisi heittämään taidolla.. varsinkin jos kyseessä on soundi pohjainen keikka missä selektori pyörittää rytmit artistille niin kulttuuriin kuuluu kelata takaisin ja aloittaa alusta ;) jossain biiseissä jopa useampaan kertaan!! mistään sanojen unohduksesta tuskin on kyse.. ja riimit voivat olla ihan erit kun vaikka levyllä se on sitä artistin vapautta!! Itse oon nähny raappanan useaan otteeseen ja en voi kyllä moittia!

    • MissDiamond____

      No huh. Tosifanit ei kyllä ala inhota fanituksen kohdetta sen takia että vetää pari keikkaa huonosti. Jannekin on vaan ihminen, ja ite olen käyny kahdella kyseisen artistin keikalla, tosi hyvin veti.

    • kii7

      hei apina sä et vitttu ymmärrä musiikista mitään :D
      ja raappana on parhain ja sä et dissaa sitä vitun homo ....

    • Mr. BeerMan Fan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2523
    2. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      187
      889
    3. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      723
    4. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      642
    5. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      48
      528
    6. Peräännytkö nainen vai mitä sanot

      Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?
      Ikävä
      52
      484
    7. Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla

      Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?
      Kuhmo
      12
      481
    8. Mies, toivotko että kaivatullasi

      olisi vähän isommat rinnat? Kuinka paljon isommat olisi kivat?
      Ikävä
      48
      467
    9. Mitä nainen tekisit J-miehen kanssa?

      Jos saisit juoksemalla kiinni?
      Ikävä
      54
      432
    10. Auto katolleen Huhtalantiellä

      Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit
      Lapua
      11
      430
    Aihe