the jouluklenteri

muistaako kukaan sinä vuonna kun tuli se joulukalenteri jossa tontut teki sen pakko laskun jonnekkin suomeen ja niitten piti veistää uusi potkuri ja siinä oli is a NÄSÄ niin siittä biisistä kun se tonttu laulaa "on rankkaa olla tonttu mies" onks kellää lisä infoo!!!!
2187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sen tekemiseen osallistui tietääkseni Jukka Virtanen ja Pentti-Oskari Kankaan Seitsemän seinähullua.

Äänestä

..siis meillähän on toi videolla :D..
oli muuten paras joulukalenteri ikinä!..
Mut.. the joulukalenterista tehtiin joskus levy, en ole varma löytyiskö vielä mistään, mutta levy siitä on kyllä tehty

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Spagetti kirjoitti:

muistaako kukaan sinä vuonna kun tuli se joulukalenteri jossa tontut teki sen pakko laskun jonnekkin suomeen ja niitten piti veistää uusi potkuri ja siinä oli is a NÄSÄ niin siittä biisistä kun se tonttu laulaa "on rankkaa olla tonttu mies" onks kellää lisä infoo!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu