Onko kauhean haitallista värjätä hiukset heti seuraavana päivänä uudelleen? Samalla värillä kyllä olisin sen tekemässä. Ongelma on, että väriä ei kahdesta väripullollisesta tullut tarpeeksi, ja hiukset näyttävät jo valmiiksi haalistuneilta. Tummasta hiusväristä on kyse, ja blondi olin aiemmin. Juuresta, johon näköjään tärkkäsin väriä kunnolla, näyttää hyvältä ja kiiltävältä, mutta muualla on vähän sellainen "harmaa" lookki.
värjäys peräkkäisinä päivinä?
tekobrunette
12659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mä värjään aina hiuksiani just niinku tarve vaatii ja varsinkin tummat värit vaan tuntuu korjaavan värinpoistolla tuhottuja hiuksia. Ite oon laitellu jopa paria värinpoistoo ja perään tuhkanvaaleaa väriä ja kaikki samana päivänä. Tietenkään kukaan ei kai suosittele värjään jatkuvasti tällain, et vetelee useina päivinä peräkkäin värejä, koska vaik hiukset kestäis ni päänahka siinä kovimmille joutuu, kun hius on sentää kuollutta solukkoo, mut iho ei. Eli jos nyt kerran tässä teet tuplavärjäyksen ni ei siitä mitään haittaa ole. Jatkossa osta sit tarpeeks väriä, ettei tästä tule tapa. ;)
Ja huom. vaikka minä vaalennankin hiuksiani nopealla tahdilla ni en todellakaan suosittele samaa projektia muille. Minä myöskin käytän kalliisiin rakennepaikkauksiin ja ties mihin hoitoihin sit reippaasti rahaa näiden projektien jälkeen ja hiusten palautuminen oikeesti hyvään kuntoon hillittömän pikavaalennuksen jälkeen vie viikkoja. Mutta tosiaan, jos tuhoan hiukseni värinpoistolla ni yleensä korjaan ne tummanruskealla tai mustalla värillä. Väri jotenkin kai täyttää ne tyhjät värikohdat hiussuomujen alta ja sulkee suomut, sillä hamppuvaaleasta tulee parilla tummalla värjäyksellä ja tehohoidoilla sileät ja kiiltävät mainoksiin kelpaavat hiukset, kun taas vaaleita ei tunnu saavan priimakuntoon edes kalliilla hoidoilla vaan ne jäävät pelkkään ihan OK-kuntoon.