Mieltä on monasti

askarruttanut sellainen seikka, että miksi nainen hymyilee kohdatessa esimekiksi kadulla silmätysten tai jossakin muussa tilanteessa, kun ohitse menee?

Kertooko se siitä, että onpa hassun näköinen tyyppi?

Tuohon äijään voisi tutustua?

Haluaa olla hemaiseva?

Toivottavasti toi äijä tulisi juttusille?

Onpa komee kundi?

Olen niin, prinsessaa että?

Söpö jätkä?

Mua pitää huomioida?

Hymyilen vain ja saan ihastusta aikaan?

Mitähän toikin tuijottaa ohitanpa hymyillen?

Siis kysymys naisille: Mitä viestitätte hymyillänne, vai kuuluuko se automaattisesti tapoihinne?
8584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

a) naisesta
b) naisen senhetkisestä mielentilasta
c) siitä, roikkuuko lahkeestasi vessapaperia.

JA näistä vaihtoehdoistasi puuttui:

Ajattelen hauskoja asioita ja hymyilen itsekseni, myös silloin kun katse sattuu kohtaamaan jonkun tuntemattoman

Sain tänään/eilen ihan tosi hyvää seksiä ihanalta tyypiltä, aah tätä jälkilämpöä

Luin jostain "hymyile, niin maailma hymyilee sinulle" ja testaan, pitääkö paikkansa

Hahaa, muistin juuri sen loistavan jutun minkä kuulin tässä äskettäin

näin.

Äänestä
  • itsellä "onpas hyvännäköinen mies" tai "tai onpas mukava päivä"

    Äänestä

  • päällä kohdatessa nainen tulee naimasta, vai kuinka?

    Äänestä

"Mua pitää huomioida."
Naiset tykkää kun mies katsoo silmiin, sillä he tuntevat saavansa hyväksyntää ja rohkaisua oman ulkonäkönsä suhteen.

Ja se vasta onkin imartelevaa jos mies sanoo jonkin kohteliaisuuden, sillä saa naisen päivästä paremman. Mutta harvemmin nainen ajattelee, että kunpa tuon miehen saisi, naiset vain nyt ovat joskus turhamaisia.

Äänestä
  • "Mutta harvemmin nainen ajattelee, että kunpa tuon miehen saisi, naiset vain nyt ovat joskus turhamaisia. "
    Minkähän takia nainen on turhamainen jos katsoo miestä hymyillen ja miettii että voi kun tuon saisi? Pitänee siis varoa katselemasta hymyillen miehiä ettei leimaannu turhamaiseksi kanaksi.

    Äänestä

  • varsinainen nainen kirjoitti:

    "Mutta harvemmin nainen ajattelee, että kunpa tuon miehen saisi, naiset vain nyt ovat joskus turhamaisia. "
    Minkähän takia nainen on turhamainen jos katsoo miestä hymyillen ja miettii että voi kun tuon saisi? Pitänee siis varoa katselemasta hymyillen miehiä ettei leimaannu turhamaiseksi kanaksi.

    Et tajunnut että edellinen tarkoitti ettei nainen halua tätä miestä useinkaan tai mieti sitä vaan haluaa vain kaikkien miesten huomiota jonka vuoksi on turhamainen.

    Mikä on täysin totta.

    Jos nainen hymyilee ja odottelee kohtalaisuuksia ei tarkoita että hän antaisi kovinkaan paljon samaa takaisin vaan tahtoo että mies liehakoi häntä. Nainen on vaan niin turhamainen olento että haluaa huomiota jopa miehiltä joista ei ole kiinnostunut itse ollenkaan ja joita itse ei kehuisi kohteliaasti koskaan.

    Äänestä

Älä katso niitä naisia, älä katso ketään, kulje vain zombiena eteenpäin sinne minne olet menossa toimittamaan ASIAASI, kävele, kävele ja jonain päivänä, kuole pois.

Äänestä
  • Oon 17-vuotias nuori nainen ja asun stadissa, jos yksin kaupungilla liikuskelen esim. shoppailen ja oon matkalla koulusta tai harrastuksista kotiin yms. niin useimmien kuuntelen samalla musaa ja kun jotain hyvää musaa kuuntelee ja on nätti päivä, ja elämä hymyilee ja on rakastunut, niin ei voi sille faktalle mitään että hieman hymyilyttää..
    Hymyilen kans bussissa, junassa, kaikkialla, jos siltä tuntuu..
    Ja jos ihmisiä kävelee vastaan, niin tietty niitä sattuu katsomaan! Miksi ihmeessä pitäisi jättää katsomatta, ja mikä onkaan sen ihanampaa kun minua hymyilyttää ja vastaan kävelee joku ihana leppoisa ihminen joka vilauttaa mullekin hymyä??
    Ja ulkosalla liikkuessa yritän muutenkin olla tarkka, skannaan kaikki ihmisjoukot katseella läpi koska mistäs sitä tietää jos joku kaveri tai naapurin Maija Mattinsa kanssa on vähä happihyppelyllä=))

    Ihanaa sunnuntaita teille ja tietäkää ettei hymyile ole pahasta, vaan päinvastoin=)
    Eri asia sitten että missä ja miten vilkuillaan, baarissa pienissä kuoseissa selvästi metsästysvietti päällä, vai rauttiksella kun lumisateessa kahvimuki kädessä dösää odottellaan:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pälyilijä kirjoitti:

askarruttanut sellainen seikka, että miksi nainen hymyilee kohdatessa esimekiksi kadulla silmätysten tai jossakin muussa tilanteessa, kun ohitse menee?

Kertooko se siitä, että onpa hassun näköinen tyyppi?

Tuohon äijään voisi tutustua?

Haluaa olla hemaiseva?

Toivottavasti toi äijä tulisi juttusille?

Onpa komee kundi?

Olen niin, prinsessaa että?

Söpö jätkä?

Mua pitää huomioida?

Hymyilen vain ja saan ihastusta aikaan?

Mitähän toikin tuijottaa ohitanpa hymyillen?

Siis kysymys naisille: Mitä viestitätte hymyillänne, vai kuuluuko se automaattisesti tapoihinne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu