Jottei totuus unohtuisi... Wanhoina hyvinä aikoina ei romanttisena pidetty "kimppakivaa" tai "peppuseksiä", kuten nykyään. Silloin jylläsivät tunteet, eivät sukupuolielimet, ja miehet olivat kohteliaita ja hienotunteisia naisia kohtaan, ja naiset olivat häveliäitä ja naisellisia.
http://www.youtube.com/watch?v=fBJrqdOTqVw
http://www.youtube.com/watch?v=fBJrqdOTqVw
Vastaukset 5
Vanhimmat
Näinhän se on. Valitettavasti. Ehkä kuitenkin jostain vielä löytyy aitoa asiaa. Jaksan toivoa. Jaksa sinäkin. Sitä odotellessa saa vanhat ihanat laulut viihdyttää.. ;)
Katsoin juuri (taas kerran) pätkiä Leif Wagerin elokuvista. Oli oikein herrasmiehen perikuva, ja miten komea. En ihmettele, että sai säkkikaupalla fanipostia.
Ei kai niitä nykyäänkään mitenkään romanttisina pidetä. Kaikkia ei vaan romantiikka kiinnosta ylipäätään, vaan pelkkä seksuaalisuus. Harmi, sillä minusta se kyllä on ihanaa enkä ymmärrä, mihin se romantiikka on unohtunut
Tuo on niin totta. Kiitos viestistä ja muistutuksesta.
Mistäs tiedät ?