elämä täydellistä ja onnellista vasta kun saavat tilaisuuden haukkua itselleen tuntemattomia ulkomaalaisia, maahanmuuttajia, eri rotuisia, uskontoisia ja näköisiä ihmisiä?
Senpä vuoksi kai on perustettu nämä monen firman sponsoroimat ns. keskustelusivut joilla itseasiassa ei ole mitään tekemistä keskustelun kanssa.
Onko todella niin ettette ole onnellisia jos että saa päivittäin haukkua muita? Haukkumisen jälkeen, koetteko itsenne jotenkin onnelliseksi ja paremmaksi ihmiseksi? Jotkut pyrkivät peräti pääsemään ajamaan valtion asioita samoilla haukkumisilla. Mitään muuta ei sitten olekaan annettavissa. Herätys!
Senpä vuoksi kai on perustettu nämä monen firman sponsoroimat ns. keskustelusivut joilla itseasiassa ei ole mitään tekemistä keskustelun kanssa.
Onko todella niin ettette ole onnellisia jos että saa päivittäin haukkua muita? Haukkumisen jälkeen, koetteko itsenne jotenkin onnelliseksi ja paremmaksi ihmiseksi? Jotkut pyrkivät peräti pääsemään ajamaan valtion asioita samoilla haukkumisilla. Mitään muuta ei sitten olekaan annettavissa. Herätys!
Vastaukset 11
Vanhimmat
sanotaanko jokainen on oman onnensa seppä, kuka saa tyydytyksensä mistäkin jne....
jos joke repii riemuna leokojen repimisellä, ei kannata mennä leikkiin mukaan
Ei ole pakko Suomeen tulla jos "haukut" noin paljon suututtaa.
kun satu tänne suomalaisista vanhemmista syntymään?
Harmi etteivät tehneet aborttia.
elämäsi niin surkeaa? Oletko ajatellut mennä terapiaan purkamaan moista rankkaa tilannetta? Vois olla hyvksi sinulle.
täällä haukuta vaan tuodaan tosiasioita esille siinä mielessä, että saataisiin vielä pelastettua mahdollisimman paljon tätä maata, joka on menossa erittäin huonoon suuntaan!
näillä jutuilla on hyvin vähän mitään tekemistä. Lähempänä totuutta ollaan kun sanotaan, että täälläpuretaan omaa pahaa oloa jauhamalla paskaa, haukkumalla ketä sattuu. Ja kaiken takana lienee suuruuden hullut kuvitelmat, että omat jutut on faktaa ja toisten paskaa. Saadaanpahan näin edes pahimmat paineet purettua. Puskasta huutelemalla;)
ammattitaidottomien ja työtävieroksuvien elintasopakolaisten maahantuonti huonontaa huoltosuhdetta.
Ja tätä porukkaa on tullut paljon ja tulee lisää....
ja he ovat afrikan&arabimaiden suunnalta....
määrin totta! Kyllähän se pistää vituttaan, että jos on säästöjä tai omaisuutta, joista on maksanut paljon veroja ja joutuu meneen Kelaan/sossuun, niin ei saa juuri mitään elämiseen!
Ootappas, kun joku satunnainen lentokoneella maahan kuskattu mokkakikkeli/pannunaama menee täällä hakeen tukia, niin ne on loputtomiin taattu, kotouttamisraha vielä extrana!
Mikäli suomi rupee kyrsii mene sinne mistä olet tullut.
Kuka pakottaa tulemaan suomeen?
tohelo tiedä että eräät populistit eduskuntaan pyrkivät toivovat Suomeen lisää Venäläisiä?
Eipä ole tullut edes käytyä naapurimaassa, jota nyky-Suomen miehet kovin kehuvat. Sitäpaitsi suomalaiset eivät ole kovin onnellisia nykyiseen tilaansa. Parempi heille jos olisivat jonkun ruoskan alla. Kurittomuus kukoistaa. Ilmoittakaa vaaleissa sunnitteletteko itärajan siirtoa Siperiaan, jotta tietää ajoissa muuttaa. HÄHÄHÄHÄHÄHÄÄ