Muutin Helsinkiin kaksi vuotta sitten ja aina puhuttiin miten hesassa on huumeita ja vaikka mitä pahaa. Nyt on kaksi vuotta yökerhoissa ja klubeissa hilluttu eikä ole huumeita tms. tarjottu, eikä edes turpaan ole tullut. Ainoa joka kiinnostaa on kannabis mutta mistä vitusta sitä saisi!?
Taitaa olla mamisten mesta koko hesa ja kannabis vain puheita!
Taitaa olla mamisten mesta koko hesa ja kannabis vain puheita!
Vastaukset 31
Vanhimmat
saa mistään, jos ei tunne oikeita ihmisiä. Kannabista kyllä liikkuu ja paljon. Kasvata omat, helppo homma eikä maksa paljoo.
Miten sitä omiakaan kasvattaa, jostain pitäis saada siemeniä? Kai sitä ite tavaraa pitäis olla helpompi saada
No, eikö tulli pysäytä niitä? Ja sit itse jää kiinni?
Tutustuhan asiaan paremmin netissä jos kiinnostaa. Alan foorumilla on paljon tietoa asiasta. Ei täällä suoli24:sella kannata asiasta jauhaa.
että se on vähän tuuripeliä äkkääkö tulli mitä sulla on paketissa. Kai niillä on siellä kaikenmaailman herkkänenäisiä koiria haistelemassa paketteja ja jotain läpivalaisulaitteita.
Ehkä paketti pääsee livahtamaan läpi, ehkä ei. Jos ei pääse niin saattaakin tulla poliisisetä koputtamaan ovelle. Muutenkin noissa nettitilauksissa on hyvin suuri vaara. Lähettäjä voi laittaa pakettiin lähes mitä vain, laillistaa se pitäisi niin saisi siemeniä hieman turvallisemmin.
1. Koirat ei haista siemeniä.
2. Pitää tietää mistä tilaa.
3. Siemenet tulevat huomaamattomasti tavallisessa kirjekuoressa.
4. Tapauksia joissa joku olis todistetusti jääny kiinni siementilauksen perusteella ei tunneta.
Minähän en tiedä mistään mitään,mutta isot pojat kerto..
tulliin ne pyytää sua käymään, ja jos/kun et mene paikalle niin siemet murskataan ja homma oli siinä.
Koirista minä en tiedä, niillä kun voi olla hajuaisti ihan ylivertanen ihmiseen verrattuna.
Kanadassahan oli jonkunlainen posti- tai nettiratsia joku aika sitten tosin siihen asiaan en ole perehtynyt, joku yritys jäi kiinni asiakkaista en tiedä.
Todellakin minä olisin äärimmäisen varovainen netistä tilatessa.
Nykyaikana ainakaan, jos et mene niin sinua tullaan hakemaan tai ainakin lähetetään jumalaton sakko.
olla jos esim. kanadasta tai jenkeistä siemeniä tilaa. EU:n sisäpuolelta ehdottomasti.
leikitä? Rosvo ja poliisi oli lapsena lempileikkini, ja nautin siitä yhä. Jos noin paljon kuumottaa näin pieni juttu, niin en suosittele kyllä kasvattamaan tai edes polttamaan.
kansalaisten vakoilussa toistaiseksi, ja hyvä niin, USA:ssa tullit on äärettömän agressiivisia, onneks War on Drugs ei oo levinnyt tänne.
on kyllä uusavuttomin jätkä mitä on vähää aikaa tullu vastaan
"yökerhoissa ja klubeissa hilluttu eikä ole huumeita tms. tarjottu, eikä edes turpaan ole tullut"
huumeita mulla ei valitettavasti sulle ole, muttatuu tänne jakomäkeen niin mä voin vetää sua turpaan.
apina sitä viinaa ja kuole pois.
No se on jostain landesta joka on nähnyt erään elokuvan ja luulee sen vastaavan todellisuutta... jakomäki ja vitut... ei oo itä-hesa nykysin mikään paha paikka tai ees edullinen rupusakille.
Mulla on jalallisessa lasissa 12,49 erkkiä maksanutta punkkua (vasta eka lasi alullaan) :D Ja kuolenhan mä joskus niinkun säkin, niinhän me kaikki ;D
Kyllä mä jakomäen ABC kylmäasemalla olen tankannut ja S-marketissa käynyt. ja vaikka se elokuvassa näkynyt kerrostalo onkin remontoitu niin kyllä se jakomäki on maineensa väärti edelleen
Paljoks haluut ?
Hionoa että ymmärrät etsiä alkoholia tai tupakkaa vähemmän haitallista päihdettä, valitettavasti se on vielä toistaiseksi laiton nautintoaine Suomessa, tosin muutos tulee tapahtumaan pian.
Neuvona sulle, odota hetki kunnes se on laillista.
Odota hetki? Sitä päivää odotellessa;)
Aivan liian pitkä aika odotettavaksi. Nuoret parikymppiset saattaa nähdä sen päivän kun suomessa saa laillista kannabista. Varmaa ei ole sekään.
sitä kasvaa maassa,yleensä puistojen ruohikoilla,city kaniinien tiedetään viihtyvän näiden "paukkujen" ympärillä.Siitä vaan piippuun ja tulta perään,ovat annosteltukin sopivan kokoisiksi;)
näin talvella suomen luonnonvaraiset kannabiskasvustot ovat runsaimmillaan.
ja helposti havaittavissa;9
Amsterdamiin pakettimatkoja?
Näyttää saavan netin kautta ainakin Silkkitieltä.
Siemenet eivät ole Suomessa laittomia.
Tilaa netistä ja ole hiljaa.
Eikä näytä maksavan paljoakaan. Tulispa lämmin kesä.
No hei mä oon miettiny ihan samaa. !!!
K-kaupasta, tieteski.