onko joku este, ettei heitä voitaisi lähettää ilman avointa kilpailua ja kerrankin kokeilla, miten menestyvät; ei kai euroviisujen tarvitse olla mikään ponnahduslauta jollekin toiselle ihmiselle.
HIM tai Poets of the Fall
selittäisikö joku
6217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
samaa mieltä..
Ei niitä niin vain lähetetä, koska monet bändit ja artistit eivät halua edes osallistua viisuihin. Toisaalta jos mietittään Himiä tai Poets of the Fallia niin olisi kyllä mielenkiintoista kuulla minkä laisen euroviisu kappaleen he tekisivät. En usko, että kannattaisi aivan tavallisella Himin tai Poets of the Fallin materiaalilla lähteä kisamaan. Showtakin pitää olla tai sitten vain yksinkertaisesti muiden kappaleiden on oltava huonompia ja reilusti.
Ei Osmo Ikonenkaan olisi ollut yhtään huonompi vaihtoehto, mutta eipä sitä sattunut 3 karsinta päivänä yleisö tajuamaan eikä raatikaan.
Olisiko tällä biisillä ollut asiaa 10 parhaan joukkoon? Entä voittoon?
Osmo Ikonen - Heaven Or Hell
http://www.youtube.com/watch?v=sg3kOSIOwfU
Ei Ikosen biisi ole paskempi ollenkaan mutta en oikein usko että olis toiminu Euroviisujen aikansa eläneis lavaolosuhteis.Videolla kyllä.
No tuskin Him tai POF lähtis Euroviisuihin!!Mitä hyötyä heille?
Sehän olis itsemurha!
olisihan se tietysti noloa, ellei voittaisikaan euroviisuissa, sekö on ongelma? eikö ole aikaa, eikö siitä maksettaisi tarpeeksi, kyllä yle varmaan maksaisi
Ellei HIM voittaisi euroviisuja, olisihan se todella erikoista ja kertoisi sitten vaan koko kilpailusta aika paljon.
Englantihan voisi lähettää jonkun takuuvarman voittajan, mutta miksi se ei tee sitä.
Mikä sen voiton resepti sitten on? Jotain uutta vai? uusi show?
Jos siitä on kyse, sitten alkaa ymmärtää, miksi Suomikin marssittaa kaikkia aivan epätoivon valintoja karsintoihin. Uusia artisteja. Onko sen tarkoitus auttaa uusi artisti maailmanmaineeseen, kuten joskus on jossain ollut määritelmänä.
Lisää levymyyntiä? Hollywoodiin? Miten se Amerikan valloitus ja suuremmille levymarkkinoille ja vielä suuremman rahan perään?
Kysehän on siitä, että suomalaiset haluaisivat, että joku suomalainen voittaa.
Eikö Nightwish tulisi kyseeseen, ei tietysti uudella solistinaisella. Ei ole vanhan veroinen.