Onpas tämä naisten saaminen nykyään hankalaa. Ennen minulla oli seltään silloin tällöin kysyntää, kun minulla oli selkeä suunta elämässä. Halusin tutkijaksi, valmistuin yliopistosta kelvollisin arvosanoin ja kaikki näytti hyvältä. Kuitenkaan en päässyt jatko-opiskelijaksi, sillä jatko-opinnot edellyttävät opettamista ja siihen en pysty liikuntavammani takia. Nyt ei naisia kiinnostakaan akateeminen mies, kun jouduin vaihtamaan alaa ja luovuin tieteen tekemisestä.
Lahjakas mutta kelpaamaton
luuseritutkija
3355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sitä se teettää kun vanhennutaan, pakostakin kysyntä vähenee, kun naiset ovat jo pariutuneet. sellaista se vain on, kun ei tarpeeksi nuorena löydä kaltaistaan
Haluaisitko todellakin naisen, joka tuntee sinuun vetoa vain mahdollisen akateemisen urasi takia?
No ei uskoisi, että noinkin paljon koulutusta saanut kyselee näin tyhmiä. Miten koulutuksesi ja / tai jatkokoulutuksesi liittyy parinmuodostukseen ? Kyllä sen puolen asiat ovat ihan muunlaisista jutuista kiinni kuin siitä, mitä olet opiskellut ja lukenut ja mihin edennyt ja pystynyt niillä saroilla. Jos sinä näillä elkeillä ja 'avuilla' haet elämääsi parempaa puoliskoa, niin ei ole ihme, että et ole löytänyt. - Mitä jos vaihtaisit opiskelun aihetta.