Ostetaan mieluusti läheltä hämeenlinnaa tai muualtakin jos vain kuljetuskustannukset pysyy kohtuullisina....maasturin taka-akseli,mielummin jäykkärakenteinen ja kohtuullisen pienikokoinen.
Akseli saa olla mistä merkistä hyvänsä,mukana pitää olla kuitenkin jarrurummut kenkineen ja pyörännavat.
Eli siis kokonainen taka-akseli kiinnostaa joka on ehjä!
Vastaile osoitteella:
[email protected]
Akseli saa olla mistä merkistä hyvänsä,mukana pitää olla kuitenkin jarrurummut kenkineen ja pyörännavat.
Eli siis kokonainen taka-akseli kiinnostaa joka on ehjä!
Vastaile osoitteella:
[email protected]
Vastaukset 3
Vanhimmat
tuolta PetriSimolin.com offipalstalta
Olisi MITSU L300 takaakseli kitkalukolla -89 pakettiautosta ajettu ainoastaan 5700km uuttavastaava kengät ja sylinterit joudut ostaan ellei pajeron vanhat kelpaa (laitoin pajeroon )mukaan lehtijouset alkuperäis värissä ei maalattu eikä ole ruosteessa mitä tarjoat ???
Kiitokset esa tarjouksesta....kitkalukollinen perä ei ole oikein tarkoitukseeni sopiva...pitäisi olla perinteinen pelkällä tasauspyörästöllä oleva perä.
Tarkoitus ei ole laittaa perää autoon ollenkaan vaan kyseessä on vallan toinen sovitus jossa olisi tarpeen päästä käyttämään tasauspyörästön voimansiirtoa hyväksi voiman siirrossa kummallekin vetoakselille kulloisenkin tarpeen mukaan.
Siis....pelkkä perä joka olisi kokonaisuutena riittävän vahva rakenne ja ilman lukko-ominaisuuksia.