Lävistys ei siis ole vielä kunnolla parantunut, mutta mikä auttaisi tuohon kamalaan hajuun? Kyseessä on siis huulikoru--
Haiseva koru
Yyyyyyyyyyök
51587
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei kai se ole vain tulehtunut? Tulehtunut lävistys alkaa haisemaan, jos siihen tulee mätä. Kannattaa siis vain puhdistella lävistystä huolella, niin mahd. tulehdus paranee, ja hajun pitäisi lähteä.
Kyllä se tulehdus vaatii vähän muutakin kuin pelkän pahan hajun.
Kannattaa puhdistella kunnolla sitä korua. Saattaapi olla vain kuivunut kudosneste ym. eritteet mitkä siinä tuoksahtaa.
Mikä olisi paras puhdistus tapa, ihan desifiointi aineella vai vesi?
ehottomasti vesi!! Itelläki haisee toinen huulikoruista välillä,vaikka on jo aika vanha mutta se menee ohi kun vaan pesee sillon kun alkaa haisemaan (:
ehkäpä se haju ei nyt tulekkaan siitä tulehtumisesta. ihminen tuottaa talia ja alkaa haisemaan kun iho ei saa ilmaa. esim.kipsattu käsi haisee samalta 3kk jälkeen. orgaaniset ja silikooniset korut ei haise